Yeni “Abşeron” layihəsini təqdim edirik!
- “Total” şirkəti Azərbaycanda keçirilən neft sərgi və konfransının daimi iştirakçılarından biridir. Bu il stendimizdə hazırda işlənmə mərhələsində olan, qazma işləri aparılan yeni “Abşeron” layihəsi təqdim edilir. Bu layihə yerli istehlakçılar üçün nəzərdə tutulmuş, daxili bazar üçün qaz hasilatına yönəlib.
“Total” şirkətinin törəmə müəssisəsi - “Saft” şirkəti qabaqcıl texnologiyalar əsasında akkumulyator batareyalarının istehsalı sahəsində ixtisaslaşıb. Həmin batareyalar da stendimizdə təqdim edilir. Şirkətin əsas tapşırıqlarından biri hazırki inkişaf perspektivini hazırlamaq və onun yeni mərhələsinə başlamaq yer alır. Biz nəticədə Azərbaycanın neft-qaz sektorunda biznesin inkişafı üçün yeni imkanlara nail olmaq istərdik.
Sərgi əla təşkil edilib və ildən-ilə təkmilləşir. Bu tədbirin təşkilatçılarını təbrik edirəm – onlar əla iş görüblər. Həmçinin hesab edirəm ki, sərginin əsas xidməti Azərbaycanda neft-qaz sektorunun əsas nümayəndələrinin ünsiyyət qurması üçün münasib platformanın yaradılmasından ibarətdir. Tədbir çox maraqlı və faydalı insanlar ilə görüşlər keçirmək və şirkətlərin planları ilə bağlı qarşılıqlı fikir mübadiləsi aparmaq üçün əla imkan yaradır.

Представляем новый проект «Абшерон»
- Компания Total – один из постоянных участников нефтяной выставки и конференции в Азербайджане. В этом году на стенде представляем новый проект «Абшерон», который в настоящее время находится на стадии развития, проводятся бурения. Этот проект направлен на производство газа для внутреннего рынка, предназначенного для азербайджанских потребителей.
У Total есть подразделение – компания Saft, специализирующаяся на производстве аккумуляторных батарей по передовым технологиям. Они также представлены на стенде. В числе наших основных задач – доработать нынешнюю перспективу развития и приступить к новой ее фазе. В результате мы хотели бы достичь новых возможностей для развития бизнеса в нефтегазовой отрасли Азербайджане.
Выставка прекрасно организована, и хорошеет год от года. Мои поздравления организатором данного мероприятия – они проделали замечательную работу. Я считаю, что главной заслугой выставки является создание платформы для общения основных представителей нефтегазовой отрасли в Азербайджане. Она предоставляет отличную возможность для встреч с очень интересными и полезными людьми, для взаимного обмена мнениями относительно планов компаний.