Ümid edirik ki, gələn il də buraya gələcəyik!
Şirkətimiz yüngül neft məhsullarının topdan satışı üzrə ixtisaslaşmışdır. Bakıya ilk dəfədir ki, gəlirəm. Mən Özbəkistana yeni neft məhsulları tədarükçüləri axtarıram.
İcarə xərclərini minimuma endirmək üçün biz Özbəkistanda öz neft bazamızı tikirik. Bu layihə üçün biz həm də Xəzər Neft və Qaz sərgisində lazımi avadanlıqlar axtarırıq. Biz artıq iki iştirakçı şirkətlə danışmışıq. Onlarla işləyəcəyimizə inanırıq.
Sərgi çox qonaqpərvərdir, təşkilatçılıq mükəmməldir. Bütün stendlər ağıllı şəkildə sektorlara və istiqamətlərə bölünür. Bu çox rahatdır. Tədbirin təchizatçılar və alıcıların birbaşa ortaq işi müzakirə etdiyi mühüm tərzi dərhal hiss olunur. Bu, vaxta və maliyyəyə qənaət edir. Burada bizim bir çox istiqamətlərdə vəzifələrimizi yerinə yetirmək imkanımız var. Ümid edirik ki, gələn il geri qayıdacağıq. Mən neft emalı zavodlarının nümayəndələrini daha çox görmək istərdim. Bu gün belə görünürdü ki, öz məhsullarını təklif edən brendlər kifayət etmir. Neft ticarəti ilə məşğul olanların stendləri də maraqlı olardı.

We hope to come here next year!
Our company specialises in wholesale sales of light petroleum products. I came to Baku for the first time. I am looking for new suppliers of petroleum products to Uzbekistan.
To minimise rental costs, we are building our oil depot in Uzbekistan. For this project, we are also looking for necessary equipment at the “Caspian Oil and Gas” exhibition. We have already talked with two participating companies. We believe that we will work with them.
The exhibition is very hospitable, the organisation is perfect. All stands are intelligently divided into sectors and directions. It is very convenient. One immediately feels the style of an important event, where suppliers and buyers directly discuss joint business. This saves time and finances. Here we have the opportunity to go through our tasks in many directions. We hope to come back next year. I would like to see more representatives of oil refineries. Today it seems that there is not enough such brands offering their products. The stands of oil traders would also be interesting.