Ümid edirik ki, gələn il də buraya gələcəyik!
Şirkətimiz yüngül neft məhsullarının topdan satışı üzrə ixtisaslaşmışdır. Bakıya ilk dəfədir ki, gəlirəm. Mən Özbəkistana yeni neft məhsulları tədarükçüləri axtarıram.
İcarə xərclərini minimuma endirmək üçün biz Özbəkistanda öz neft bazamızı tikirik. Bu layihə üçün biz həm də Xəzər Neft və Qaz sərgisində lazımi avadanlıqlar axtarırıq. Biz artıq iki iştirakçı şirkətlə danışmışıq. Onlarla işləyəcəyimizə inanırıq.
Sərgi çox qonaqpərvərdir, təşkilatçılıq mükəmməldir. Bütün stendlər ağıllı şəkildə sektorlara və istiqamətlərə bölünür. Bu çox rahatdır. Tədbirin təchizatçılar və alıcıların birbaşa ortaq işi müzakirə etdiyi mühüm tərzi dərhal hiss olunur. Bu, vaxta və maliyyəyə qənaət edir. Burada bizim bir çox istiqamətlərdə vəzifələrimizi yerinə yetirmək imkanımız var. Ümid edirik ki, gələn il geri qayıdacağıq. Mən neft emalı zavodlarının nümayəndələrini daha çox görmək istərdim. Bu gün belə görünürdü ki, öz məhsullarını təklif edən brendlər kifayət etmir. Neft ticarəti ilə məşğul olanların stendləri də maraqlı olardı.

Надеемся приехать сюда и в следующем году!
Наша компания специализируется на оптовых продажах светлых нефтепродуктов. Я приехал в Баку впервые. Ищу новых поставщиков нефтепродуктов в Узбекистан.
Чтобы минимизировать траты на аренду мы строим свою нефтебазу в Узбекистане. Для этого проекта так же ищем на выставке «Нефть и Газ Каспия» необходимое оборудование. Уже переговорили с двумя компаниями-участниками. Думаем, что будем с ними работать.
Выставка  очень гостеприимная, организация аккуратная. Все стенды грамотно разделены по секторам и направлениям. Это очень удобно. Сразу ощущается стиль важного мероприятия, где поставщики и покупатели напрямую обсуждают совместный бизнес. Это экономит время, финансы. Здесь мы имеем возможность во многих направлениях проработать свои задачи. Надеемся приехать и в следующем году. Хотелось бы увидеть больше представителей нефтеперерабатывающих заводов. Сегодня показалось, что таких брендов, предлагающих свою продукцию недостаточно. Были бы также интересны стенды нефтетрейдеров.