SOCAR ABŞ şirkəti ilə əməkdaşlıq edəcək
Azərbaycan Dövlət Neft Şirkətinin (SOCAR) Türkiyədəki törəməsi “SOCAR Türkiyə” şirkəti əməliyyatlarını IBM bulud texnologiyasından istifadə edərək hibridə çevirmək üçün ABŞ şirkəti ilə birlikdə çalışacaq.
ABC.AZ xəbər verir ki, bu barədə türk mətbuatı istinadən xəbər verir. Məlumata görə, “SOCAR Türkiyə” “IBM Cloud Pak for Business Automation” həllindən istifadə edərək sürətli və sadə işləyən rəqəmsal şirkət yaradacaq.
Bununla da, əməliyyatlar daha çevik və rahat olacaq.
“SOCAR Türkiyə”nin əməliyyatlar, sənədlər, iş axınları və sistemləri əhatə edən 13 şirkəti, birləşdirilmiş əməliyyatlardan birinin tələbinə uyğun olaraq, dəqiq və vaxtında görüntü verməyi çətinləşdirir.
Şirkət bu məqsədlə hibrid bulud texnologiyasına çevrilən IBM-in ayrı sistemlər və avtomatlaşdırma qabiliyyətləri ilə bir-birini tək bir platformada birləşdirmək istəyib.

SOCAR будет сотрудничать с американской компанией
Турецкая «дочка» Азербайджанской государственной нефтяной компании (SOCAR) SOCAR Turkey будет работать вместе с американской компанией, чтобы превратить свои операции в гибрид с использованием облачных технологий IBM.
ABC.AZ об этом сообщает со ссылкой на турецкую прессу.
Согласно сообщению, SOCAR Turkey создаст цифровую компанию, которая будет работать быстро и просто, используя решение IBM Cloud Pack for Business Automation.
Таким образом, операции будут более гибкими и удобными.
13 компаний SOCAR Turkey, охватывающих операции, документы, рабочие процессы и системы, затрудняют точное и своевременное отображение в соответствии с требованиями одной из комбинированных операций.
С этой целью компания намерена объединить возможности IBM для отдельных систем и автоматизации на одной платформе, которая стала гибридной облачной