Sərgi faydalı formatı
Emil Nəsirov, Total E&P Absheron” şirkətində əməyin mühafizəsi və sənaye təhlükəsizliyi üzrə mühəndis
– Hazırda şirkətimizin prioritet istiqaməti “Abşeron” yatağında aparılan işlərdir və “Total E&P Absheron” şirkəti layihəmizin hansı mərhələdə olması barədə geniş ictimaiyyəti məlumatlandırmaq istəyir. Sərgi bu tapşırıq baxımından çox münasib platformadır. Ziyarətçilər bizim perspektivlərimiz və planlarımız barədə suallarla bizə müraciət edirlər və biz bu sərgidə iştirak sayəsində onlara məlumat verə bilirik. .
“Total” bütün dünyada neft-qaz hasilatı ilə məşğul olan fransız şirkətidir və dünyanın 130 ölkəsini əhatə edən ən geniş coğrafi çevrəyə malikdir. Müxtəlif illər üzrə statistik məlumatlara əsasən, hazırda “Total” şirkəti hasilatın həcmi və neft ehtiyatı baxımından sabit olaraq 3-4-cü yerləri tutur. “Total” şirkəti Azərbaycanda artıq 20 ildir ki, fəaliyyət göstərir. Biz Beynəlxalq “Xəzər Neft və Qaz 2016” sərgisində böyük məmnuniyyətlə iştirak edirik. Bu tədbir çox faydalı platformadır və işgüzar münasibətlərin qurulması, eləcə də bir neçə müqavilənin imzalanması baxımından yaxşı fürsətdir. Mən sərginin formatını, onun təşkilati strukturunu çox bəyənirəm. Burada həm Azərbaycanda işləyən, həm də bu sərgidə iştirak etmək üçün xaricdən gələn qonaqlardan ibarət xeyli sayda insan var.

Полезный формат выставки
– Приоритетным направлением для нашей компании в настоящий момент являются работы на месторождении «Абшерон». Total E&P Absheron заинтересована в том, чтобы информировать общественность, на каком этапе находится наш проект. В рамках этой задачи выставка является замечательной площадкой. Поступает множество вопросов о том, какие у нас перспективы, планы, и у нас, благодаря участию в этой выставке, есть возможность делиться информацией.
Total – французская компания, добывающая нефть и газ по всему миру. У нас самый широкий географический охват в мире – 130 стран. По данным за разные года, Total стабильно держит 3-4 место в мире по объемам добычи и запасам нефти, которым обладает наша компания. В Азербайджане Total уже 20 с лишним лет. Мы с удовольствием участвуем в Международной Выставке Caspian Oil&Gas 2016, это очень полезная площадка и возможность завязать хорошие деловые знакомства, а может, и заключить несколько контрактов. Мне нравится формат выставки, как она организована, здесь встречается огромное количество людей, не только работающих в Азербайджане, но и зарубежных гостей, приехавших в страну именно для того, чтобы принять участие в данном мероприятии.