Sərgi faydalı formatı
Emil Nəsirov, Total E&P Absheron” şirkətində əməyin mühafizəsi və sənaye təhlükəsizliyi üzrə mühəndis
– Hazırda şirkətimizin prioritet istiqaməti “Abşeron” yatağında aparılan işlərdir və “Total E&P Absheron” şirkəti layihəmizin hansı mərhələdə olması barədə geniş ictimaiyyəti məlumatlandırmaq istəyir. Sərgi bu tapşırıq baxımından çox münasib platformadır. Ziyarətçilər bizim perspektivlərimiz və planlarımız barədə suallarla bizə müraciət edirlər və biz bu sərgidə iştirak sayəsində onlara məlumat verə bilirik. .
“Total” bütün dünyada neft-qaz hasilatı ilə məşğul olan fransız şirkətidir və dünyanın 130 ölkəsini əhatə edən ən geniş coğrafi çevrəyə malikdir. Müxtəlif illər üzrə statistik məlumatlara əsasən, hazırda “Total” şirkəti hasilatın həcmi və neft ehtiyatı baxımından sabit olaraq 3-4-cü yerləri tutur. “Total” şirkəti Azərbaycanda artıq 20 ildir ki, fəaliyyət göstərir. Biz Beynəlxalq “Xəzər Neft və Qaz 2016” sərgisində böyük məmnuniyyətlə iştirak edirik. Bu tədbir çox faydalı platformadır və işgüzar münasibətlərin qurulması, eləcə də bir neçə müqavilənin imzalanması baxımından yaxşı fürsətdir. Mən sərginin formatını, onun təşkilati strukturunu çox bəyənirəm. Burada həm Azərbaycanda işləyən, həm də bu sərgidə iştirak etmək üçün xaricdən gələn qonaqlardan ibarət xeyli sayda insan var.

A useful format of the exhibition
– Our company’s current priority is working on the “Absheron” field. Our company, Total E & P Absheron, is interested in informing the public on the project’s progress. The exhibition is an excellent platform for this task. There were many questions about our prospects, plans, and thanks to the participation in this exhibition we have found it possible to share information.
Total is a French company, producing oil and gas around the world. We have the widest geographical coverage in the world - 130 countries. According to data from different years, Total holds a stable 3-4 place in the world, in terms of the production and reserves of oil our company has. Total has been operating in Azerbaijan for more than 20 years. We are pleased to participate in the International Caspian Oil & Gas 2016 exhibition, as it is a very useful platform and offers the ability to initiate good business contacts, and perhaps even to conclude several contracts. I like the format of the exhibition and how it is organised, as a large number of people attend; not only those working in Azerbaijan, but also foreign guests who have come to the country to take part in this event.