“Özbəkneftqaz” və SOCAR arasında əməkdaşlığın perspektivləri
Biz Azərbaycan Energetika Nazirliyinin və SOCAR-ın Bakıda keçiriləcək növbəti “Xəzər neft və qaz” neft-qaz sərgisində iştirak etmək dəvətini məmnuniyyətlə qəbul etdik.
Biz xaricdə ilk dəfə olaraq belə bir ciddi stend təşkil etdik, burada “Özbəkneftqaz” dövlət holdinqinin transformasiyası və şirkətin müxtəlif layihələrdəki təcrübəsindən ətraflı danışırıq.
Biz Çin, Rusiya Federasiyası və digər qonşu dövlətlərin şirkətləri ilə sıx əməkdaşlıq qurmuşuq, lakin eyni zamanda, Azərbaycanlı həmkarlarla əlaqələrin qurulmasına da ciddi diqqət yetirilir.
Biz SOCAR və bp ilə B2B və B2G görüşlərindən müsbət nəticələr gözləyirik və digər potensial tərəfdaşları da nəzərdən keçiririk.
Biz neft-qaz sənayesində xidmətlərin göstərilməsi, Özbəkistanda müvafiq avadanlıq və materialların istehsalı üzrə birgə müəssisələrin təşkili, Özbəkistanda neft-qaz layihələrinin maliyyələşdirilməsi sahəsində əməkdaşlıqda maraqlıyıq.
SOCAR ilə biz üçüncü ölkələrin bazarlarına birgə çıxış perspektivləri, həmçinin Özbəkistanda yataqların birgə işlənməsi imkanları üzərində işləyirik.
Biz Bakıdakı danışıqlara nikbin münasibət bəsləyirik. Səfərimiz səmərəli olacaq. Azərbaycanla Özbəkistan arasında münasibətlər yüksələn xətlə inkişaf edir və əməkdaşlıq üçün çoxlu perspektivlər var.

Prospects for cooperation between Uzbekneftegaz and SOCAR
We gladly accepted the invitation of the Ministry of Energy of Azerbaijan and SOCAR to participate in the exhibition "Caspian Oil and Gas" in Baku.
For the first time abroad, we organized such a representative stand, where we talk in detail about the transformation of the State Holding “Uzbekneftegaz” and the company's experience in various projects.
We have established close cooperation with the companies from China, the Russian Federation and other neighbour countries, but at the same time serious attention is also paid to establishing ties with Azerbaijani colleagues.
We look forward to positive results from B2B and B2G meetings with SOCAR and bp, and are also looking at other potential partners.
We are interested in cooperation in the provision of services in the oil and gas industry, the organization of joint ventures in Uzbekistan for the production of relevant equipment and materials, and the financing oil and gas projects in Uzbekistan.
With SOCAR, we are working on the prospects for joint entry into the markets of third countries, as well as the possibility of joint development of deposits in Uzbekistan.
We are optimistic about the talks in Baku. Our visit will be fruitful. Relations between Azerbaijan and Uzbekistan are on the rise, and there are many prospects for cooperation.