Montaj işləri üçün taxtabənd
Almaniyanın “Layher” şirkəti Xəzər Neft və Qaz sərgisində ilk dəfə iştirak edəcək və sənaye və mülki obyektlərin tikintisində görülən montaj işləri üçün taxtabənd istehsalı üzrə dünyanın aparıcı istehsalçısı olaraq burada tərəfdaşlar tapacağına ümid edir.
Şirkətin Almaniyada iki istehsal zavodu var və buradan öz məhsullarını bütün dünyaya göndərir.
İndiyə qədər Azərbaycana məhsullar Türkiyədən gətirilir, burada bizim üç anbarımız var (İzmir, İstanbul və Ankara), lakin biz məhsullarımız üçün birbaşa Azərbaycanda da belə bir anbar yaratmaq istəyirik. Biz bu ölkəni öz işimiz üçün cəlbedici hesab edirik.
Biz neft-qaz şirkətlərinə, gəmiçilik şirkətlərinə, eləcə də mülki obyektlərin tikintisi üzrə ixtisaslaşmış şirkətlərə xidmət göstəririk və bütün bu sahələrdə Azərbaycanın böyük potensialını görürük.
Biz Almaniyadan Azərbaycana taxtabənd təchizatı işlərini təşkil etmək istəyirik və artıq Bakıda ofis açmışıq. Qazaxıstanda və Rusiya Federasiyasında neft-qaz sənayesində təcrübəyə malikik və bu, haqqında danışdığımız Bakıda və Azərbaycanda da faydalı ola bilər.
Bizim nikbinliyimiz ona görədir ki, Azərbaycan işğaldan azad edilmiş ərazilərdə tikinti işlərinə başlayıb və “Layher” texnikası bu işə  öz köməyini göstərə bilər.

Строительные леса для монтажных работ
Германская компания Layher дебютирует в выставке «Нефть и Газ Каспия» и рассчитывает найти здесь партнеров, поскольку является ведущим мировым производителем строительных лесов для монтажных работ, применяемых в создании промышленных и гражданских объектов.
Компания имеет два производственных предприятия в Германии, откуда отправляет продукцию по миру.
В Азербайджан продукция пока попадает из Турции, где мы имеем три депо (в Измире, в Стамбуле и в Анкаре), но мы хотим создать такое депо с нашей продукцией и непосредственно в Азербайджане, т.к. считаем эту страну привлекательной для нашей работы.
Мы оказываем услуги нефтегазовым компаниям, судовым компаниям, а также компаниям, специализирующимся на строительстве гражданских объектов, и видим большой потенциал Азербайджана во всех указанных сферах.
Мы хотели бы наладить поставку строительных лесов из Германии в Азербайджан, и уже открыли офис в Баку. У нас есть опыт работ в нефтегазовой отрасли в Казахстане и в РФ, и он может быть полезен и в Азербайджане, о чем мы говорим в Баку.
Наш оптимизм базируется на том, что Азербайджан начал строительные работы на освобожденных территориях, и оборудование Layher может помочь в этом.