Əla xəbər: sərgini ziyarət etməyin faydaları!
- Şirkətimizin əsas fəaliyyət istiqaməti mühəndislik və topoqrafik xidmətlər, eləcə də prokat metal məmulatlarının (borular, listlər, fitinqlər və s.) təchizatıdır. Qeyd etmək istəyirəm ki, Ekspo Mərkəzini bir dəfə ziyarət etmək bütün ekspozisiyaları tam nəzərdən keçirmək üçün kifayət etmir, ona görə də artıq ikinci gündür ki, sərgiyə gəlirəm. Buna baxmayaraq vaxtımı boş yerə sərf etmirəm! Məni maraqlandıran bütün şirkətlərlə faydalı görüşlər keçirə bildim. Xüsusilə, Rusiya istehsalçılarının qaldırıcı mexanizmlər, kəpənək klapanları və bir sıra digər xüsusi avadanlıqlarla bağlı təklifləri məni cəlb etdi.
Biz SOCAR-ın təchizatçılarından biriyik və uzun illərdir ki, onları müxtəlif avadanlıqlarla təmin edirik. Əsas müştərimizin tələbatını ödəmək üçün dünyada mövcud olan yenilikləri başa düşmək çox vacibdir. Bu işdə sərgilər bizə əvəzsiz kömək olur.
Ümumiyyətlə, qeyd etmək istəyirəm ki, sərgini ziyarət edərkən qarşıya qoyulan bütün vəzifələr tam həllini tapıb. Onların arasında əlaqələrin genişləndirilməsi, yeni təchizatçıların axtarışı, yeni innovasiyalarla tanışlıq, tərəfdaşlarla əməkdaşlığın cari vəziyyətinin müzakirəsi var idi. Kiçik bir misal: “Xəzər Neft və Qaz  2022” sərgisində son üç ildə işgüzar yazışmalar apardığım xarici şirkətin nümayəndəsi ilə görüşə bildim. Real həyatdakı görüş virtual tanışlığın gözəl nəticəsi idi. Sərgiyə və onun təşkilatçılarına təşəkkür edirik!

Отличные новости: польза посещения выставки!
- Основное направление деятельности нашей компании это инжиниринговые и топографические услуги, а также поставка металлопроката (трубы, листы, арматура и др.). Хочу отметить, что разового посещения Экспоцентра для полноценного осмотра всех экспозиций явно недостаточно, поэтому прихожу на выставку уже второй день. Зато время потрачено с пользой! Мне удалось провести полезные встречи со всеми интересующими меня компаниями. В частности, меня привлекли предложения по подъёмным механизмам, клапанам-бабочкам и ряду другого специфического оборудования от российских производителей.
Мы входим в вендерный лист компании SOCAR и на протяжении многих лет поставляем им различное оборудование. Иметь понимание о существующих в мире новинках для удовлетворения спроса нашего главного заказчика очень важно. В этом выставки оказывают неоценимую поддержку.
В целом хочу отметить, что все задачи, которые ставились при посещении выставки, полностью решены. В их числе – расширение связей, поиск новых поставщиков, знакомство с новинками, обсуждение текущего хода сотрудничества с партнерами. Небольшой пример: на выставке Caspian Oil&Gas 2022 мне удалось встретиться с представителем иностранной компании, с которым я находился в деловой переписке на протяжении последних трех лет. Встреча в реале стала замечательным итогом виртуального знакомства. Спасибо выставке и ее организаторам!