Caspian Oil & Gas 2016 sərgi və konfransının açılışına həsr olunmuş mətbuat konfransı keçirildi
Bu gün 31 may saat 12:00-da «Trend» informasiya agentliyində 23-cü Beynəlxalq Xəzər Neft və Qaz sərgi və konfrans, "Caspian Oil & Gas 2016" və 6-cı Xəzər Beynəlxalq Energetika və Alternativ Enerji, "Caspian Power 2016" sərgisinin açılışına həsr olunmuş mətbuat konfransı keçirildi.
Mətbuat konfransında cənab “Iteca Caspian” şirkətinin icraçı direktoru cənab Fərid Məmmədov, cənab Tofiq Kərimov, Xəzər Neft və Qaz Sərgisinin meneceri və xanım Aynurə Nəzərli, Xəzər Neft və Qaz Konfransının meneceri iştirak etdilər.
Mətbuat konfransında 30-dan çox media-nümüyəndələri iştirak etmişdi. Onların arasında: AzTV, ANS TV, AzərTac, CBC, Lider TV, Xəzər TV, Trend və s. Mətbuat konfransı əsnasında jurnalistlərə sərginin yenilikləri və statistik göstəricilər haqqında məlumat verildi. Mətbuat konfransı əsnasında jurnalistlərə sərginin iştirakçılar, ənənəvi “Caspian Oil & Gas” konfransının proqramı və sponsorlar barədə məlumat aldılar.

Состоялась пресс-конференция посвященная открытию выставки и конференции Caspian Oil&Gas 2016
Сегодня, 31 мая в 12:00 в пресс-центре новостной компании «ТРЕНД» состоялась официальная пресс-конференция посвященная открытию 23-й Международной Выставки и Конференции Caspian Oil & Gas 2016 и 6-й Каспийской Международной Выставки «Энергетика и Альтернативная Энергия» Caspian Power 2016.
В пресс-конференции приняли участие исполнительный директор Iteca Caspian г-н Фарид Мамедов, менеджер выставки Caspian Oil & Gas г-н Тофиг Керимов и менеджер конференции Caspian Oil & Gas г-жа Айнура Назарли.
В пресс-конференции приняли участие свыше 30 журналистов, представлявших такие  медиа как AzTV, ANS Tv, AzərTac, CBC, Lider TV, Xəzər TV, ТРЕНД и другие. В ходе пресс-конференции журналисты были проинформированы об участниках выставок, программе традиционной конференции Caspian Oil & Gas и спонсорах.