Borudaxili diaqnostikanın həcminə görə qlobal lider
– “Transneft-Diaskan” SC Rusiyada magistral, sektorlararası və neft toplayıcı boru kəmərləri və rezervuarların texniki diaqnostikası üzrə xidmətlərin iri təchizatçısıdır. Şirkət borudaxili diaqnostikanın həcminə görə dünyada liderlərdən biridir. Belə diaqnostika qüsurların aşkarlanması üçün aparılır və neft məhsullarının təhlükəsiz istismarı üçün nəzərdə tutulub.
Şirkət Azərbaycanda keçirilən sərgilərdə dəfələrlə iştirak edib. Biz burada təşkilatımızın imkanlarını peşəkar auditoriyaya nümayiş etdirmək niyyətindəyik. Ümumiyyətlə, biz  “SOCAR” dövlət neft şirkətinin və onun törəmə müəssisələrinin fəaliyyətinə yaxşı bələdik. Biz sərginin gedişində  Azərbaycanda fəaliyyət göstərən neft hasil edən şirkətlərin nümayəndələri ilə görüşlər keçirməyi planlaşdırırıq.
Bu sərgi regional xarakter daşıyır, kifayət qədər genişmiqyaslıdır və onun eksponentlərin arasında bazarın əsas iştirakçılarının əksəriyyəti yer alır. Sərgidə iştirakın öz faydaları var – şirkətimiz artıq Azərbaycanda tanınır,  bizə təkliflərlə müraciətlər edilir və biz ixtisaslaşdığımız sahədə, o cümlədən (ilk növbədə) borudaxili diaqnostika məsələləri üzrə həmişə əməkdaşlığa hazırıq.

Мировой лидер по объемам внутритрубной диагностики
– АО «Транснефть – Диаскан» – крупнейший российский поставщик услуг по технической диагностике магистральных, межпромысловых и нефтесборных трубопроводов и резервуаров. Компания является одним из мировых лидеров по объемам внутритрубной диагностики. Такого рода диагностика проводится с целью выявления дефектов и направлена на обеспечение безопасной эксплуатации нефтепроводов.
Мы уже не в первый раз принимаем участие в выставке в Азербайджане. Здесь мы стремимся продемонстрировать профессиональной аудитории возможности нашей организации. В принципе мы хорошо знакомы с деятельностью Государственной нефтяной компании SOCAR и ее дочерних подразделений. В ходе выставки мы планируем встретиться с представителями нефтегазодобывающих компаний, работающих в Азербайджане.
Данная выставка носит региональный характер, она достаточно масштабная и имеет в числе экспонентов большинство основных игроков рынка. Участие в выставке приносит свои плоды – нас уже знают в Азербайджане, к нам обращаются с предложениями, и мы всегда рады возможностям сотрудничества в сфере нашей компетенции, т.е. в первую очередь, по вопросам внутритрубной диагностики.