Borudaxili diaqnostikanın həcminə görə qlobal lider
– “Transneft-Diaskan” SC Rusiyada magistral, sektorlararası və neft toplayıcı boru kəmərləri və rezervuarların texniki diaqnostikası üzrə xidmətlərin iri təchizatçısıdır. Şirkət borudaxili diaqnostikanın həcminə görə dünyada liderlərdən biridir. Belə diaqnostika qüsurların aşkarlanması üçün aparılır və neft məhsullarının təhlükəsiz istismarı üçün nəzərdə tutulub.
Şirkət Azərbaycanda keçirilən sərgilərdə dəfələrlə iştirak edib. Biz burada təşkilatımızın imkanlarını peşəkar auditoriyaya nümayiş etdirmək niyyətindəyik. Ümumiyyətlə, biz  “SOCAR” dövlət neft şirkətinin və onun törəmə müəssisələrinin fəaliyyətinə yaxşı bələdik. Biz sərginin gedişində  Azərbaycanda fəaliyyət göstərən neft hasil edən şirkətlərin nümayəndələri ilə görüşlər keçirməyi planlaşdırırıq.
Bu sərgi regional xarakter daşıyır, kifayət qədər genişmiqyaslıdır və onun eksponentlərin arasında bazarın əsas iştirakçılarının əksəriyyəti yer alır. Sərgidə iştirakın öz faydaları var – şirkətimiz artıq Azərbaycanda tanınır,  bizə təkliflərlə müraciətlər edilir və biz ixtisaslaşdığımız sahədə, o cümlədən (ilk növbədə) borudaxili diaqnostika məsələləri üzrə həmişə əməkdaşlığa hazırıq.

The world leader in the volume of in-line diagnostics
- Transneft Diascan JSC is the largest Russian supplier of engineering diagnostics services for mainline, interfield and downstream pipelines and reservoirs. The company is one of the world leaders in the volume of in-line diagnostics (smart pigging). This kind of diagnostics is carried out in order to identify defects and is aimed at ensuring the safe operation of oil pipelines.
It is not the first time that we participate in this exhibition in Azerbaijan. Here we strive to demonstrate to the professional audience the capabilities of our organisation. In principle, we are well acquainted with the activities of the State Oil Company of SOCAR and its subsidiaries. During the exhibition, we plan to meet with representatives of oil and gas companies operating in Azerbaijan.
This exhibition is regional in nature, it is quite large-scale and has among the exhibitors most of the major market players. Participation in the exhibition is bearing its fruits - we are already known in Azerbaijan and are approached with suggestions / offers. Moreover, we are always pleased with the opportunities for cooperation in our field of competence, first of all, on the issues of in-line diagnostics.