Boru kəmərlərinin monitorinqi prosesinə müasir yanaşma
Feromihin şirkəti neft və qaz kəmərləri üçün nəzərdə tutulmuş nəqliyyat sistemlərinin konsaltinqi, satınalması, quraşdırılması, texniki xidmət və xidməti sahələrində kompleks tapşırıqlar üzrə ixtisaslaşmışdır.
“Xəzər Neft və Qaz” sərgisində biz aşağıdakıları təqdim edəcəyik:
• eLBC (Xəttin Kəsilməsinə Nəzarət - Line Break Control) - günəş enerjisindən əlavə istifadə imkanı ilə təzyiqin qəfil enməsi zamanı boru kəmərinin monitorinqini və avtomatik bloklanmasını təmin edən texnologiya.
• Boru Kəmərinin Bütövlüyünün İdarə edilməsi Sistemi - PIMSF (AYMO) - boru kəmərinin bütövlüyünün idarə edilməsi üçün proqram təminatı platforması. O, neft və qaz sənayesi üçün nəzərdə tutulmuş boru kəmərlərinin monitorinqi, anomaliyaların aşkarlanması, korroziya artımının proqnozlaşdırılması, təmir və texniki xidmətin planlaşdırılması və müəyyən boru kəməri və ya şəbəkə ilə bağlı sənədləşmənin tam aparılması üzrə unikal və müasir həllər təklif edir.
• Aktivlərin Bütövlüyünün İdarə Edilməsi Sistemi (ams)
Biz həmçinin, sərgi iştirakçılarının və ziyarətçilərin marağını cəlb edəcək bir sıra yeni məhsullar da təqdim edəcəyik. AYMO - boru kəmərinin bütövlüyünün idarə edilməsi sistemi bizim veb tətbiqimizdir və aşağıdakı əlavədə olan təqdimatla yanaşı, onun haqqında qısa təsvirə də baxa bilərsiniz.
Bizim “AYMO” PIMS həllərimiz xüsusilə boru kəməri operatorları və bütövlüyü təmin edən mühəndislər üçün nəzərdə tutulmuş, risklərin qiymətləndirilməsi, eləcə də, boru kəmərinin bütövlüyü əməliyyatlarının idarə edilməsindən ibarət müasir bir platformadır.
Platforma müəyyən bir boru kəmərinin tam dövriyyəsinin idarə edilməsi üzrə geniş spektrli funksiyaları əhatə edir. O, Buludda istifadə üçün tam uyğundur, Veb brauzerə cavab verir və qlobal miqyasda operatorlar, həmçinin texniki işçilər üçün əlçatandır. Platforma ən sadə səviyyəli Real boru kəməri modelindən virtual boru kəməri yaratmaq imkanı təklif edir.
“Xəzər Neft və Qaz” sərgisində iştirak etməyimizin əsas məqsədi rəqəmsal proqram həllimiz olan AYMO - PIPELINE INTEGRITY MANAGEMENT SYSTEM (BORU KƏMƏRİNİN BÜTÖVLÜYÜNÜN İDARƏ EDİLMƏSİ SİSTEMİNİ) yeni bazarda təqdim etməkdir. Biz ümid edirik ki, son istifadəçilərlə güclü və birbaşa əlaqə quracaq və öz həllimizi onlara birbaşa təqdim etmək imkanı əldə edəcəyik.
Şirkətlər daxilində boru kəmərlərinin bütövlüyü və aktivlərin idarə edilməsi sisteminə qoşulmuş neft və qaz departamentlərinin transmissiyası, nəqli sahələrində Azərbaycan, Özbəkistan, Türkmənistan və Türkiyənin neft və qaz biznesindən olan  son istifadəçilər və qərar qəbul edən şəxslərlə tanış olmaq istərdik. Həmçinin bizim həllimiz öz aktivlərinin daha dəqiq monitorinqi və idarə edilməsində maraqlı olan və nəhəng infrastruktura malik bütün zavod və təşkilatların da marağını cəlb edəcək.

Современный подход к мониторингу трубопроводов
Компания Feromihin специализируется на комплексных задачах консалтинга, закупок, монтажа, технического обслуживания и обслуживания транспортных систем для нефте- и газопроводов.
На выставке Caspian Oil&Gas мы представим:
• eLBC (Line Break Control) – решение, обеспечивающее мониторинг и автоматическую блокировку трубопровода при резком падении давления с дополнительной возможностью использования солнечной энергии.
• PIMSF (AYMO) – программная платформа для управления целостностью трубопроводов, предлагающая уникальное и современное решение для газовой и нефтяной отрасли с точки зрения мониторинга трубопроводов, обнаружения аномалий, прогнозирования роста коррозии, планирования ремонтов и технического обслуживания, а также ведения полной документации, относящейся к конкретному трубопроводу или сети.
• Система управления целостностью активов (ams)
Мы также представим ряд новинок, которые должны заинтересовать участников и посетителей выставки.
AYMO — система управления целостностью трубопроводов — это наше веб-приложение, и помимо презентации, ниже в приложении вы можете найти краткое описание этой системы.
Наши PIMS-решения «AYMO» —современная платформа, специально предназначенная для операторов трубопроводов и инженеров по обеспечению целостности, которая будет включать в себя оценку рисков и выполнение операций по обеспечению целостности трубопроводов.
Платформа включает в себя широкий спектр функций для управления полным жизненным циклом данного трубопровода. Она удобна для использования в облаке, оперативно реагирует в Веб-браузере и глобально доступна для операторов и технического персонала. Платформа предлагает возможность создания виртуального трубопровода на основе модели реального трубопровода самого базового уровня.
Основная цель участия в выставке Caspian Oil&Gas - представить наше цифровое программное решение AYMO - PIPELINE INTEGRITY MANAGEMENT SYSTEM (СИСТЕМА УПРАВЛЕНИЯ ЦЕЛОСТНОСТЬЮ ТРУБОПРОВОДА) на новом рынке. Мы надеемся установить прочные и прямые связи с конечными пользователями и иметь возможность представить им наше решение напрямую.
Мы хотели бы встретиться с конечными пользователями и лицами, принимающими решения в нефтегазовом бизнесе Азербайджана, Узбекистана, Туркменистана и Турции, из подразделений по передаче, транспортировке нефти и газа, отвечающих за целостность трубопроводов и системы управления активами внутри компаний. Наше решение должно быть интересным для всех предприятий и организаций с разветвленной инфраструктурой, которые заинтересованы в более точном мониторинге и управлении своими активами.