Biz yerli bazarın effektivliyini öyrənir və təhlil edirik
“Global Supply” MMC Amerika şirkətinin Azərbaycandakı filialıdır. Biz neft-qaz şirkətlərinin, gəmiqayırma, gəmi təmiri zavodlarının, eləcə də neft-kimya komplekslərinin təchizatı ilə məşğul oluruq. Bizim dünyadakı müştərilərimizə təqdim etdiyimiz 50.000-dən çox məhsulumuz var. Azərbaycanda biz hələ də neft-qaz sektorunda işləyirik.
Mən Azərbaycan enerji sənayesi üçün faydalı ola biləcəyimiz yeni potensial sahələri müəyyən etmək üçün yerli bazarın perspektivlərini və səmərəliliyini öyrənmək və təhlil etmək məqsədilə “Xəzər Neft və Qaz” Sərgisinə gəlmişəm. Əsas layihələrimizdən biri də Qarabağın inkişafına töhfə vermək, ən son səmərəli texnologiyaların təchizatı ilə bağlıdır. Azərbaycanın Ələt limanı ilə mənim kifayət qədər səmərəli danışıqlar apardım. Ümumilikdə sərgi böyük potensiala və geniş əməkdaşlıq üfüqlərinə malikdir.
Sərginin təşkilatını çox bəyəndim. Belə layihələrin həyata keçirilməsini biznesin inkişafında çox mühüm hadisə hesab edirəm. İş adamları bəzən həddindən artıq məşğul olduqları üçün bəzi yenilikləri və bazardakı dəyişiklikləri gözdən qaçırırlar. Məhz belə sərgilər onlara hər zaman baş verənlərdən xəbərdar olmaq, danışıqlar aparmaq, təcrübə və fikir mübadiləsi etmək, eləcə də onları praktikada tətbiq etmək imkanı verir.

Изучаем и анализируем эффективность местного рынка
Global Supply LLC является филиалом американской компании в Азербайджане. Мы занимаемся снабжением нефтегазовых компаний, судостроительных, судоремонтных заводов, а также нефтехимических комплексов. У нас более 50 000 наименований продукции, которую мы поставляем клиентам по всему миру. В Азербайджане работаем пока что в нефтегазовой сфере.
Я пришёл на выставку «Нефть и Газ Каспия» для изучения и аналитики перспектив и эффективности местного рынка, чтобы выявить новые потенциальные направления,  где мы можем быть полезными энергетической отрасли Азербайджана. Один из главных наших проектов связан с вкладом в развитие Карабаха, поставок новейших эффективных технологий. У меня были достаточно плодотворные переговоры с азербайджанским портом Алят. В целом выставка радует большим потенциалом и широкими горизонтами сотрудничества.
Мне очень понравилась организация выставки. Реализацию подобных проектов я считаю весьма важным событием в развитии бизнеса. Бизнесмены порой ввиду чрезвычайной занятости упускают из поля зрения какие-то новшества и изменения на рынке. Как раз такие выставки дают им возможность всегда оставаться в курсе происходящего, вести переговоры, обмениваться опытом, идеями и применять их на практике.