Biz yerli bazarın effektivliyini öyrənir və təhlil edirik
“Global Supply” MMC Amerika şirkətinin Azərbaycandakı filialıdır. Biz neft-qaz şirkətlərinin, gəmiqayırma, gəmi təmiri zavodlarının, eləcə də neft-kimya komplekslərinin təchizatı ilə məşğul oluruq. Bizim dünyadakı müştərilərimizə təqdim etdiyimiz 50.000-dən çox məhsulumuz var. Azərbaycanda biz hələ də neft-qaz sektorunda işləyirik.
Mən Azərbaycan enerji sənayesi üçün faydalı ola biləcəyimiz yeni potensial sahələri müəyyən etmək üçün yerli bazarın perspektivlərini və səmərəliliyini öyrənmək və təhlil etmək məqsədilə “Xəzər Neft və Qaz” Sərgisinə gəlmişəm. Əsas layihələrimizdən biri də Qarabağın inkişafına töhfə vermək, ən son səmərəli texnologiyaların təchizatı ilə bağlıdır. Azərbaycanın Ələt limanı ilə mənim kifayət qədər səmərəli danışıqlar apardım. Ümumilikdə sərgi böyük potensiala və geniş əməkdaşlıq üfüqlərinə malikdir.
Sərginin təşkilatını çox bəyəndim. Belə layihələrin həyata keçirilməsini biznesin inkişafında çox mühüm hadisə hesab edirəm. İş adamları bəzən həddindən artıq məşğul olduqları üçün bəzi yenilikləri və bazardakı dəyişiklikləri gözdən qaçırırlar. Məhz belə sərgilər onlara hər zaman baş verənlərdən xəbərdar olmaq, danışıqlar aparmaq, təcrübə və fikir mübadiləsi etmək, eləcə də onları praktikada tətbiq etmək imkanı verir.

We study and analyse the effectiveness of local market
Global Supply LLC is a branch of the USA company in Azerbaijan. We are engaged in the supply of oil and gas companies, shipbuilding, ship repair plants, as well as petrochemical complexes. We have over 50,000 products that we supply to customers around the world. In Azerbaijan, we are still working in the oil and gas sector.
I came to the Caspian Oil and Gas Exhibition to study and analyse the prospects and efficiency of the local market in order to identify new potential areas where we can be useful to the Azerbaijani energy industry. One of our main projects is related to the contribution in the development of Karabakh, the supply of the latest efficient technologies. I had quite fruitful negotiations with the Azerbaijani port of Alyat. In general, the exhibition demonstrated great potential and wide horizons for cooperation.
I really liked the organisation of the exhibition. I believe that the implementation of such projects is a very important event in business development. Businessmen sometimes lose sight of some innovations and changes in the market due to extremely busy schedule. Such exhibitions give them the opportunity to always stay abreast of what is happening, negotiate, exchange experiences, ideas and put them into practice.