Azərbaycanın neft və qaz bazarına uğurlu giriş
Mən binalar, neft emalı zavodları və sənaye üçün yanğın izolyasiya cihazları istehsal edən bir şirkəti təmsil edirəm.
Bu gün mən Azərbaycanın neft-qaz bazarına və artıq iştirak etdiyimiz layihələrə daha yaxından baxmaq, həmçinin yeni müştərilərlə əməkdaşlıq imkanlarını nəzərdən keçirmək üçün sərgiyə gəlmişəm.
Sərgi yüksək səviyyədə təşkil olunub və çox dinamikdir. Burada hər şeyi çox bəyəndim. Rusiyadan olan çoxsaylı stendlər diqqətimi çəkdi. Yerli SOCAR şirkətinin stendi mənim marağımı cəlb etdi, burada özüm üçün maraqlı məlumatları əldə etdim, bunlar yeni layihələrin həyata keçirilməsində çox faydalı olacaq.
Hesab edirəm ki, bu cür maraqlı sərgilərin keçirilməsi xüsusilə pandemiyadan sonra vacibdir. Pandemiya dövründə demək olar ki, hamımız onlayn rejimə keçmək məcburiyyətində qalmışdıq. Bununla belə, ənənəvi sərgiləri, canlı danışıqları, tanışlıqları heç nə əvəz edə bilməz. Sərgi həmişə bu sahə ilə maraqlanan mütəxəssisləri bir araya gətirən məkan və bazarın inkişafı üçün qeyd-şərtsiz bir amildir.

Успешное знакомство с азербайджанским нефтегазовым рынком
Я представляю компанию, которая занимается производством устройств противопожарной изоляции зданий, нефтеперерабатывающих предприятий и промышленности.
Сегодня я здесь на выставке для того, чтобы поближе ознакомиться с азербайджанским нефтегазовым рынком и с проектами, в которых мы уже состоим, а также рассмотреть возможности сотрудничества с новыми клиентами.
Выставка организована на высоком уровне и проходит достаточно динамично. Мне всё очень понравилось. Я заметил большое количество российских стендов. Меня привлёк и заинтересовал стенд местной компании Socar, где я нашёл для себя нужную информацию, которая будет очень полезна в реализации новых проектов.
Я считаю, что проведение таких интересных выставок крайне необходимо – особенно после пандемии. Было время, когда почти все мы были вынуждены переключиться в онлайн режим. Однако ничто не заменит традиционные выставки, живые переговоры и знакомства. Выставка – это всегда точка соприкосновения, объединяющая заинтересованных специалистов, и является безусловным фактором развития рынка .