Alman iştirakçılar sərginin gedişindən razıdırlar
İEC səkkiz şirkətin: “ABİCOR”, “ARİ-Armaturen”, “d-i davit”, “FLEXİM”, “Herrenknecht”, “LESER”, “Radlinger primus line”, “WEİCON2 şirkətlərinin bir araya gəldiyi Almaniya pavilyonunun təşkilatçısıdır. Bunlar neft-qaz sektorunun aşağıdakı sahələrində fəaliyyət göstərən iri şirkətlərdir: neftin təkrar hasilatı, gəmi avadanlıqları və xidmətləri, dəniz platformaları, borular və boru kəmərləri, təhlükəsizlik mühəndisliyi, kəşfiyyat və hasilat, qazma, dəniz quyuları xidməti, ətraf mühitin mühafizəsi və ölçmə sistemləri.
Almaniyanın neft və qaz brendlərinin sərgidə iştirakının məqsədi gələcək əməkdaşlıq üçün Azərbaycan bazarında yeni şirkətlər tapmaqdır.
Uzun illərdir ki, Almaniya pavilyonu Xəzər Neft və Qaz sərgisində iştirak edir. İlk iş gününün nəticələrinə əsasən deyə bilərəm ki, sərgidə iştirak edən həmkarlarım sərginin gedişatından razıdırlar. Hesab edirəm ki, belə tədbirlər hər il Azərbaycana gələn bütün iştirakçı şirkətlərə yaxşı və uğurlu nəticələr verir ki, bu da onların bitmək bilməyən marağından xəbər verir.
Biz həmişə həvəslə pavilyonumuzu təşkil edir, şirkətlərə maliyyə və texniki dəstək veririk. İstənilən sərgi biznes üçün vacibdir, öz brendini təbliğ edən bazar iştirakçıları üçün görüşlər təşkil edir, yeni əlaqələr yaratmağa və sənayenin inkişafı haqqında məlumat toplamağa kömək edir.

Германские участники довольны тем, как проходит выставка
Компания İEC является организатором павильона Германии, объединившего восемь компаний: ABİCOR , ARİ-Armaturen, d-i davit, FLEXİM, Herrenknecht, LESER, Radlinger primus line, WEİCON. Это крупные компании сектора нефти и газа по направлениям: добыча нефти вторичным путём, судовое оборудование и услуги, морские платформы, трубы и трубопроводы, техника безопасности, разведка и добыча, бурение, услуги для морских скважин, охрана окружающей среды, измерительные системы.
Цель участия в выставке немецких нефтяных и газовых брендов – найти новые  компании на рынке Азербайджана для дальнейшего сотрудничества.
Много лет немецкий павильон участвует в выставке «Нефть и Газ Каспия». По итогам первого дня работы я могу судить, что мои коллеги-участники довольны тем, как проходит выставка. Я считаю, что такие мероприятия приносят хорошие плоды, успешные результаты всем принимающим участие компаниям, которые ежегодно приезжают в Азербайджан, что говорит об их неослабевающем интересе.
Мы всегда с энтузиазмом организовываем наш павильон и оказываем компаниям финансовую и техническую поддержку. Любая выставка важна для бизнеса, обеспечивает встречи игроков рынка, продвигающих свой бренд, помогает находить новые связи и накапливать информацию о развитии отрасли.