Alman iştirakçılar sərginin gedişindən razıdırlar
İEC səkkiz şirkətin: “ABİCOR”, “ARİ-Armaturen”, “d-i davit”, “FLEXİM”, “Herrenknecht”, “LESER”, “Radlinger primus line”, “WEİCON2 şirkətlərinin bir araya gəldiyi Almaniya pavilyonunun təşkilatçısıdır. Bunlar neft-qaz sektorunun aşağıdakı sahələrində fəaliyyət göstərən iri şirkətlərdir: neftin təkrar hasilatı, gəmi avadanlıqları və xidmətləri, dəniz platformaları, borular və boru kəmərləri, təhlükəsizlik mühəndisliyi, kəşfiyyat və hasilat, qazma, dəniz quyuları xidməti, ətraf mühitin mühafizəsi və ölçmə sistemləri.
Almaniyanın neft və qaz brendlərinin sərgidə iştirakının məqsədi gələcək əməkdaşlıq üçün Azərbaycan bazarında yeni şirkətlər tapmaqdır.
Uzun illərdir ki, Almaniya pavilyonu Xəzər Neft və Qaz sərgisində iştirak edir. İlk iş gününün nəticələrinə əsasən deyə bilərəm ki, sərgidə iştirak edən həmkarlarım sərginin gedişatından razıdırlar. Hesab edirəm ki, belə tədbirlər hər il Azərbaycana gələn bütün iştirakçı şirkətlərə yaxşı və uğurlu nəticələr verir ki, bu da onların bitmək bilməyən marağından xəbər verir.
Biz həmişə həvəslə pavilyonumuzu təşkil edir, şirkətlərə maliyyə və texniki dəstək veririk. İstənilən sərgi biznes üçün vacibdir, öz brendini təbliğ edən bazar iştirakçıları üçün görüşlər təşkil edir, yeni əlaqələr yaratmağa və sənayenin inkişafı haqqında məlumat toplamağa kömək edir.

German participants are happy with the way the exhibition is going
IEC is the organiser of German pavilion, which brought together eight companies: ABICOR, ARI-Armaturen, d-i davit, FLEXIM, Herrenknecht, LESER, Radlinger primus line, WEICON. These large companies are active in the oil and gas sector in the following areas: secondary oil production, ship equipment and services, offshore platforms, pipes and pipelines, safety engineering, exploration and production, drilling, offshore well services, environmental protection, measuring systems.
The purpose of participation of German oil and gas brands in the exhibition is to find new companies in the Azerbaijani market for further cooperation.
For many years, the German pavilion has been participating in the Caspian Oil and Gas exhibition. Based on the results of the first day of work, I can say that my fellow participants are satisfied with the way the exhibition is going. I believe that such events bring good results, advantages to all participating companies that visit Azerbaijan every year, which indicates their continued  interest.
We always organise our pavilion with enthusiasm and provide financial and technical support to companies. Any exhibition is important for business, provides meeting space for market players, promoting their brands, helps to find new contacts and get useful information about the developments in the industry.