20 sentyabr - Neftçilər Günü!
Dövlətimizin iqtisadi müstəqilliyinin təməlini qoyan "Əsrin müqaviləsi" nin imzalanmasından 26 il keçir.
Bu müqavilədən əvvəl, 1994-cü ilin mayında ilk “Xəzər Neft və Qaz” sərgisi keçirildi. O gündən bu günədək sərgi təkcə Azərbaycanın deyil, o cümlədən bütün dünya neft sənayesi mütəxəssislərinin ənənəvi görüş yerinə çevrilib.
Bu gün, 20 sentyabr Neftçilər Günü münasibətilə həm öz adımdan, həm də “Xəzər Neft və Qaz” sərgi və konfransının təşkilatçıları adından bütün neftçilərin peşə bayramını təbrik edirəm!
Böyük bir şərəfə və hörmətə layiq olan belə çətin, son dərəcə vacib bir işə göstərdiyiniz peşəkar, məsuliyyətli və fədakar yanaşmanız üçün sizə təşəkkür edirik. Gördüyünüz bütün işlər həmişə qiymətləndirilsin və göstərdiyiniz bütün səylər daim mükafatlandırılsın.
Gündəlik işlərinizdə sizə və yaxınlarınıza uğurlar, nailiyyətlər, əmin-amanlıq, xoşbəxtlik və can sağlığı arzu edirəm!

20 сентября - в День Нефтяников!
26 лет назад был подписан «Контракт века», заложивший основу экономической независимости нашей страны.
Подписание данного контракта предварила первая выставка «Нефть и Газ Каспия» в мае 1994 года. С того самого дня и по сей день, выставка стала традиционным местом встречи профессионалов нефтяной индустрии не только Азербайджана, но и всего мира.
И сегодня, 20 сентября - в День Нефтяников лично от своего имени и от имени организаторов выставки и конференции «Нефть и Газ Каспия» хочу поздравить всех нефтяников с профессиональным праздником!
Вас за профессионализм, ответственность и полную отдачу такому непростому и крайне важному труду, заслуживающему огромного признания, почёта и уважения. Пусть Ваш труд всегда ценится, а все усилия вознаградятся по достоинству. Успехов и новых достижений в ежедневной работе, мира, счастья и здоровья Вам и Вашим близким!