Bakı Enerji Həftəsinə həsr olunmuş mətbuat konfranı keçirildi
30 may tarixində “Hilton Baku” otelində enerji sahəsinin nüfuzlu tədbiri olan Bakı Enerji Həftəsinə həsr olunmuş mətbuat konfransı keçirilib.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikası Energetika Nazirliyinin mətbuat katibi Cahid Mikayılov, Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin (SOCAR) mətbuat katibi Orxan Hüseynov, “Iteca Caspian” şirkətinin İctimaiyyətlə əlaqələr və Tədbirlər departamentinin rəhbəri Nuru Səfərəliyev, Bakı Enerji Forumunun layihə rəhbəri Aynurə Nəzərli, “Caspian Oil and Gas” və “Caspian Power” sərgilərinin layihə rəhbəri Nailə Əliyeva iştirak edib.
Tədbirə kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri və tədbirin təşkilat komitəsinin üzvləri qatılıb.
Bakı Enerji Həftəsi özündə üç mötəbər tədbiri birləşdirir: 29-cu Beynəlxalq Xəzər Neft və Qaz Sərgisi “Caspian Oil&Gas”, 12-ci Xəzər Beynəlxalq Energetika və Yaşıl Enerji Sərgisi “Caspian Power” və 29-cu Bakı Enerji Forumu. “Caspian Oil&Gas” və “Caspian Power” sərgiləri Bakı Ekspo Mərkəzində, Bakı Enerji Forumu isə ekoloji konseptdə inşa edilmiş Bakı Konqres Mərkəzində təşkil ediləcək.
4, 5 və 6 iyun tarixlərində Koroğlu metro stansiyasından Bakı Ekspo Mərkəzi və əks istiqamətdə avtobuslar fəaliyyət göstərəcəkdir. Bu xidmətin rəsmi sponsoru “AZFEN” və “TEKFEN” şirkətləridir. Avtobusların cədvəli haqqında ətraflı məlumatı sərgilərin saytından əldə etmək mümkündur.
Tədbir çox sayda sponsorlar cəlb edir. Baş tərəfdaşı SOCAR olan Bakı Enerji Həftəsin builki sponsorları “ABB”, “ACWA POWER”, “ADNOC”, “AIQ”,  “Ansaldo Energia”, “AZFEN”, “Baku Steel Company”, “bp”, “Caspian Drilling Company”, “Caspian Marine Services”, “Deloitte & Touch”, “GAP İnşaat”, “GL”, “INPEX”, “John Wood Group PLC” ("Wood"), “KOLIN İnşaat”, “Masdar”, “MOL Group”, “Nobel Energy”, “Photomate”, “Saudi Aramco”, “SEE BREEZE”, “SLB”, “TEKFEN”, “TotalEnergies”, “Turkiye Petrolleri”, “Uniper” və “Ural Steel” şirkətləridir. Bakı Enerji Forumunun intellektual tərəfdaşı qismində “Boston Consulting Group” şirkəti çıxış edir.

Состоялась пресс-конференция, посвященная Бакинской Энергетической Неделе
30 мая в отеле «Hilton Baku» состоялась пресс-конференция, посвященная Бакинской Энергетической Неделе –престижному мероприятию в сфере энергетики.
В пресс-конференции приняли участие пресс-секретарь Министерства Энергетики Азербайджанской Республики Джахид Микаилов, пресс-секретарь Государственной нефтяной компании Азербайджанской Республики («SOCAR») Орхан Гусейнов, руководитель отдела по связям с общественностью и организации мероприятий компании «Iteca Caspian» Нуру Сафаралиев, руководитель проектов «Caspian Oil and Gas» и «Caspian Power» Наиля Алиева и руководитель проекта Бакинского Энергетического Форума Айнура Назарли.
Участие в конференции приняли представители СМИ и члены организационного комитета мероприятия.
Бакинская Энергетическая Неделя объединяет в себе три значимых мероприятия: 29-ю Международную Выставку «Нефть и Газ Каспия» Caspian Oil&Gas, 12-ю Каспийскую Международную Выставку «Энергетика и Зеленая Энергия» Caspian Power и 29-й Бакинский Энергетический Форум. Выставки «Caspian Oil & Gas» и «Caspian Power» будут организованы в Баку Экспо Центре, а Бакинский Энергетический Форум - в Бакинском Конгресс Центре, построенном по экологической концепции.
4, 5 и 6 июня автобусы будут курсировать от станции метро «Кероглу» до Баку Экспо Центра и в обратном направлении. Официальным спонсором этого сервиса являются компании «AZFEN» и «TEKFEN». Подробную информацию о расписании автобусов можно найти на сайте выставки.