Sərgidəki işgüzar atmosfer yüksək qiymətləndirilir!
Mən qaz tənzimləyicilərinin və qaz təmizləyici şkafların istehsalı və təchizatı ilə məşğul olan Rusiya şirkətini təmsil edirəm. Bizim böyük müəssisələrimiz var.
Mən Caspian Oil & Gas sərgisinə şirkətimizin gələcəkdə işləyə biləcəyi yerli azərbaycanlı tərəfdaşları axtarmağa gəlmişəm, çünki neft və qaz sahəsi bizə çox yaxındır. Həmkarlarım və mən artıq müxtəlif şirkətlərin nümayəndələri ilə bəzi səmərəli danışıqlar aparmağı bacarmışıq. Faydalı məlumatlar aldıq, məhsullarla tanış olduq.
Məni SOCAR-ın stendi çox maraqlandırdı. Biz bu şirkətin nümayəndələri ilə fikir mübadiləsi apardıq, görüşlər təyin etdik. Silur şirkətinin stendini də ziyarət etdik. Özbəkistan və Türkiyədən olan şirkətlər maraq doğurdu.
Qeyd edim ki, bu cür sərgiləri ziyarət edərkən qonaqlardan tez – tez müsbət rəylər eşidirəm-əcnəbilər beynəlxalq tədbirlərin təşkilini yüksək qiymətləndirirlər. Əslində, bu il bir daha əmin oldum ki, sərgi ən yüksək səviyyədə təşkil olunub. Bir çox yerli və xarici şirkət, parlaq stendlər, əla iş mühiti.
Sərgilər biznesin inkişafı üçün son dərəcə vacibdir. Bu, yalnız stendlərin və avadanlıqların nümayişi deyil, ilk növbədə canlı əlaqə, rabitə, təcrübə mübadiləsidir. Hesab edirəm ki, bu cür sərgilərin keçirilməsi təkcə ölkəmiz üçün deyil, bütün xarici iştirakçılar və müştərilər üçün zəruri və vacibdir.

I praise highly the business atmosphere of the exhibition!
I represent the Russian company that manufactures and delivers gas regulation units and gas purification cabinets. We have major plants.
I have come to the Caspian Oil & Gas exhibition in search of local Azerbaijani partners with which our company could work eventually because the oil and gas sector is very close to us. The colleagues and I have been able to hold several fruitful negotiations with representatives of various companies. We have gleaned useful information and learned about products.
The stand of SOCAR interested me very much. We exchanged opinions with the company representatives and earmarked meetings. We have also visited to the stand of the company called Sillur. Companies from Uzbekistan and Turkiye attracted our attention.
I would say that I often hear favourable feedback from guests as I visit such exhibitions; the overseas people laud the organisation of international events. In reality, this year, I have come to see once ore that the exhibition sets top standards organisation-wise. There are very many local and overseas companies, bright standards and a marvellous business atmosphere.
Exhibitions are exceptionally important for business development. They are not merely about demonstrating stands and equipment but, first and foremost, about live contacts, liaison and experience exchange. I consider that such exhibitions are necessary and not only for our country but also for all the overseas participants and customers.