Sərgidəki işgüzar atmosfer yüksək qiymətləndirilir!
Mən qaz tənzimləyicilərinin və qaz təmizləyici şkafların istehsalı və təchizatı ilə məşğul olan Rusiya şirkətini təmsil edirəm. Bizim böyük müəssisələrimiz var.
Mən Caspian Oil & Gas sərgisinə şirkətimizin gələcəkdə işləyə biləcəyi yerli azərbaycanlı tərəfdaşları axtarmağa gəlmişəm, çünki neft və qaz sahəsi bizə çox yaxındır. Həmkarlarım və mən artıq müxtəlif şirkətlərin nümayəndələri ilə bəzi səmərəli danışıqlar aparmağı bacarmışıq. Faydalı məlumatlar aldıq, məhsullarla tanış olduq.
Məni SOCAR-ın stendi çox maraqlandırdı. Biz bu şirkətin nümayəndələri ilə fikir mübadiləsi apardıq, görüşlər təyin etdik. Silur şirkətinin stendini də ziyarət etdik. Özbəkistan və Türkiyədən olan şirkətlər maraq doğurdu.
Qeyd edim ki, bu cür sərgiləri ziyarət edərkən qonaqlardan tez – tez müsbət rəylər eşidirəm-əcnəbilər beynəlxalq tədbirlərin təşkilini yüksək qiymətləndirirlər. Əslində, bu il bir daha əmin oldum ki, sərgi ən yüksək səviyyədə təşkil olunub. Bir çox yerli və xarici şirkət, parlaq stendlər, əla iş mühiti.
Sərgilər biznesin inkişafı üçün son dərəcə vacibdir. Bu, yalnız stendlərin və avadanlıqların nümayişi deyil, ilk növbədə canlı əlaqə, rabitə, təcrübə mübadiləsidir. Hesab edirəm ki, bu cür sərgilərin keçirilməsi təkcə ölkəmiz üçün deyil, bütün xarici iştirakçılar və müştərilər üçün zəruri və vacibdir.

Высоко оцениваю деловую атмосферу выставки!
Я представляю российскую компанию по производству и поставке газорегуляторных установок и шкафов для очистки газа. У нас имеются крупные предприятия.
На выставку Caspian Oil&Gas я приехал в поисках местных азербайджанских партнёров, с которыми наша компания могла бы работать в дальнейшем, так как сфера нефти и газа для нас очень близка. Мы с коллегами уже успели провести некоторые плодотворные переговоры с представителями разных компаний. Получили полезную информацию, ознакомились с продукцией.
Меня очень заинтересовал стенд компании Socar. Мы обменялись мнениями с представителями этой компании, назначили встречи. Посетили также стенд компании Силур. Интерес вызвали компании из Узбекистана и Турции.
Отмечу, что при посещении таких выставок очень часто слышу от гостей положительные отзывы – иностранцы высоко оценивают организацию международных мероприятий. На самом деле, в этом году, я лишний раз убедился, что выставка организована на высшем уровне. Очень много местных и зарубежных компаний, яркие стенды, отличная деловая обстановка.
Выставки исключительно важны для развития бизнеса. Это не просто демонстрация стендов и оборудования, а в первую очередь, живой контакт, связи, обмен опытом. Считаю, что проведение таких выставок необходимо и важно не только для нашей страны, но и для всех зарубежных участников и клиентов.