2025-ci ilin 2-4 iyun tarixlərində regionun ən önəmli enerji tədbiri olan sayca 30-cu Yubiley “Baku Energy Week” (Bakı Enerji Həftəsi) təşkil ediləcək.
“Baku Energy Week”in tərkib hissəsi olan “Baku Energy Forum” 3–4 iyun tarixlərində Bakı Konqres Mərkəzində keçiriləcək. Forum enerji sahəsinin əsas iştirakçılarını, sənaye liderlərini, aparıcı beynəlxalq ekspertləri, investorları və biznes nümayəndələrini hər il bir araya toplayaraq, enerji sahəsində dialoq üçün zəmin yaradır.
Bakı Enerji Forumu gələcəyi formalaşdıran ideyalarla tanış olmaq üçün unikal imkan təqdim edir. Təşkilatçıların dəvəti ilə dünyaca tanınmış global biznes eksperti, məruzəçi, isveçli iqtisadçı, futurist və beynəlxalq “bestseller” kitabların müəllifi Kyel A. Nordström sayca 30-cu olan Yubiley Bakı Enerji Forumunda iştirak edəcək. 4 iyun tarixində Bakı Konqres Mərkəzində tanınmış məruzəçinin xüsusi çıxışı olacaq. Müasir dövrün ən parlaq mütəfəkkirlərindən biri olan Nordström Azərbaycanda ilk dəfə olaraq qlobal iqtisadiyyatın gələcəyi, enerji bazarlarının transformasiyası və oyun qaydalarını dəyişəcək innovasiyalarla bağlı fikirlərini bölüşəcək.
Gələcəyi proqnozlaşdırmaq kimi unikal bir bacarığı ilə seçilən Kjell A. Nordström dünyanın ən sevilən və tələb olunan natiqlərindən biridir. Transmilli təşkilatlar üzrə ekspert olan Nordström 1990-cı illərdən bəri şirkətlərin, hətta bütöv cəmiyyətlərin inkişaf və böhran dövrlərindən uğurla çıxmasına yardım etmişdir. Onun peşəkarlığı, detallara iti baxışı və dərin təcrübəsi çıxışlarını təsirli edir və auditoriyasında demək olar ki, heç kəsi laqeyd buraxmır.
Nordströmün Bakı Enerji Forumunda çıxış etdiyi sessiya gələcəyin iqtisadiyyatı, yeni yanaşmalar və enerji sahəsində qlobal tendensiyalara həsr olunmuş maraqlı bir diskussiya olacaq. Bu sadəcə bir çıxış deyil, eyni zamanda artıq bu gündən fəaliyyətə ilham verən ideyalarla dolu unikal bir görüşə çevriləcək.
“Baku Energy Week”ə Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyi dəstək göstərir, Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkəti (SOCAR) isə baş tərəfdaş qismində çıxış edir.
Tədbirin təşkilatçıları “Iteca Caspian” və onun beynəlxalq tərəfdaşları olan “ICA Events” və “Caspian Event Management FZ-LLC” şirkətləridir. “Baku Energy Week” Azərbaycan Sərgi Təşkilatçıları Assosiasiyası (ASTA) tərəfindən dəstəklənir. Tədbir haqqında ətraflı məlumatlar ilə www.bakuenergyforum.az saytında və sosial şəbəkə hesablarında tanış olmaq mümkündür.

Global business guru to visit Baku for the 30th Anniversary Baku Energy Week
The 30th edition of Baku Energy Week, one of the region’s most important energy events, will be held on June 2–4, 2025.
As part of Baku Energy Week, the Baku Energy Forum will take place on June 3–4 at Baku Convention Center. The Forum brings together key players in the energy sector, industry leaders, leading international experts, investors, and business representatives each year, providing a platform for dialogue in the field of energy.
The Forum offers a unique opportunity to explore forward-looking ideas that shape the future. As part of the 30th Anniversary Baku Energy Forum, world-renowned global business guru, speaker, Swedish economist, futurist, and bestselling author Kjell A. Nordström will deliver a special keynote address on June 4 at the Baku Convention Center.
Regarded as one of the most brilliant thinkers of our time, Nordström will visit Azerbaijan for the first time to share his insights on the future of the global economy, the transformation of energy markets, and game-changing innovations. Known for his exceptional ability to forecast the future, Nordström is among the most sought-after speakers worldwide. As an expert in multinational organisations, he has helped companies—and even entire societies—navigate development and crises since the 1990s.
His professionalism, sharp eye for detail, and extensive experience make his presentations powerful and compelling, leaving no one in the audience indifferent. Nordström’s session at the Baku Energy Forum will be a dynamic discussion on the economy of tomorrow, new approaches, and global trends in the energy sector. More than just a speech, this encounter promises to inspire action and spark new ideas, starting from today.
The Baku Energy Week is supported by the Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan, and the State Oil Company of the Republic of Azerbaijan (SOCAR) acts as the main partner.
The organiser of the event is “Iteca Caspian", and their international partners "ICA Events", “CEM FZ LLC”. Baku Energy Week is also actively supported by the “Azerbaijan Exhibition Organisers Association” (ASTA). Detailed information about the event is available at www.bakuenergyforum.az and on the official social media channels.