2025-ci ilin 2-4 iyun tarixlərində regionun ən önəmli enerji tədbiri olan sayca 30-cu Yubiley “Baku Energy Week” (Bakı Enerji Həftəsi) təşkil ediləcək.
“Baku Energy Week”in tərkib hissəsi olan “Baku Energy Forum” 3–4 iyun tarixlərində Bakı Konqres Mərkəzində keçiriləcək. Forum enerji sahəsinin əsas iştirakçılarını, sənaye liderlərini, aparıcı beynəlxalq ekspertləri, investorları və biznes nümayəndələrini hər il bir araya toplayaraq, enerji sahəsində dialoq üçün zəmin yaradır.
Bakı Enerji Forumu gələcəyi formalaşdıran ideyalarla tanış olmaq üçün unikal imkan təqdim edir. Təşkilatçıların dəvəti ilə dünyaca tanınmış global biznes eksperti, məruzəçi, isveçli iqtisadçı, futurist və beynəlxalq “bestseller” kitabların müəllifi Kyel A. Nordström sayca 30-cu olan Yubiley Bakı Enerji Forumunda iştirak edəcək. 4 iyun tarixində Bakı Konqres Mərkəzində tanınmış məruzəçinin xüsusi çıxışı olacaq. Müasir dövrün ən parlaq mütəfəkkirlərindən biri olan Nordström Azərbaycanda ilk dəfə olaraq qlobal iqtisadiyyatın gələcəyi, enerji bazarlarının transformasiyası və oyun qaydalarını dəyişəcək innovasiyalarla bağlı fikirlərini bölüşəcək.
Gələcəyi proqnozlaşdırmaq kimi unikal bir bacarığı ilə seçilən Kjell A. Nordström dünyanın ən sevilən və tələb olunan natiqlərindən biridir. Transmilli təşkilatlar üzrə ekspert olan Nordström 1990-cı illərdən bəri şirkətlərin, hətta bütöv cəmiyyətlərin inkişaf və böhran dövrlərindən uğurla çıxmasına yardım etmişdir. Onun peşəkarlığı, detallara iti baxışı və dərin təcrübəsi çıxışlarını təsirli edir və auditoriyasında demək olar ki, heç kəsi laqeyd buraxmır.
Nordströmün Bakı Enerji Forumunda çıxış etdiyi sessiya gələcəyin iqtisadiyyatı, yeni yanaşmalar və enerji sahəsində qlobal tendensiyalara həsr olunmuş maraqlı bir diskussiya olacaq. Bu sadəcə bir çıxış deyil, eyni zamanda artıq bu gündən fəaliyyətə ilham verən ideyalarla dolu unikal bir görüşə çevriləcək.
“Baku Energy Week”ə Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyi dəstək göstərir, Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkəti (SOCAR) isə baş tərəfdaş qismində çıxış edir.
Tədbirin təşkilatçıları “Iteca Caspian” və onun beynəlxalq tərəfdaşları olan “ICA Events” və “Caspian Event Management FZ-LLC” şirkətləridir. “Baku Energy Week” Azərbaycan Sərgi Təşkilatçıları Assosiasiyası (ASTA) tərəfindən dəstəklənir. Tədbir haqqında ətraflı məlumatlar ilə www.bakuenergyforum.az saytında və sosial şəbəkə hesablarında tanış olmaq mümkündür.

Глобальный бизнес-футуролог приедет в Баку на 30-ю Юбилейную «Baku Energy Week»
С 2 по 4 июня 2025 года в Баку 30-й раз состоится «Baku Energy Week» — одно из важнейших энергетических событий региона.
В рамках Юбилейной «Baku Energy Week» с 3 по 4 июня в Баку Конгресс Центре пройдет «Baku Energy Forum». Форум ежегодно объединяет ключевых участников энергетического сектора, лидеров отрасли, ведущих международных экспертов, инвесторов и представителей бизнеса, создавая основу для диалога в сфере энергетики.
Форум предоставляет уникальную возможность познакомиться с идеями, формирующими будущее. По приглашению организаторов, в 30-м Юбилейном Бакинском Энергетическом Форуме примет участие всемирно признанный эксперт в области глобального бизнеса, шведский экономист, футуролог, автор международных бестселлеров — Кьелл А. Нордстрём.
4 июня в Баку Конгресс Центре состоится его специальное выступление. Один из самых ярких мыслителей современности, Нордстрём впервые выступит в Азербайджане и поделится своими взглядами на будущее глобальной экономики, трансформацию энергетических рынков и инновации, меняющие правила игры.
Обладающий уникальным даром предвидения, Кьелл А. Нордстрём является одним из самых востребованных спикеров в мире. Как эксперт по транснациональным организациям, с 1990-х годов он помогает компаниям и целым обществам преодолевать этапы перемен и кризиса. Его профессионализм, внимание к деталям и глубокий аналитический подход делают каждое выступление ярким и незабываемым.
Сессия с участием Нордстрёма в рамках «Baku Energy Forum» станет насыщенной дискуссией о будущем экономики, новых подходах и глобальных трендах в энергетике. Это будет не просто выступление — это вдохновляющая встреча, наполненная идеями, способными повлиять на действия уже сегодня.
Министерство Энергетики Азербайджанской Республики оказывает поддержку «Baku Energy Week», а Государственная нефтяная компания Азербайджанской Республики (SOCAR) выступает в качестве генерального партнера.
Организаторами мероприятия являются компании «Iteca Caspian» и их международные партнеры «ICA Events» и «CEM FZ LLC». Активную поддержку также оказывает «Ассоциация Организаторов Выставок Азербайджана» (ASTA). Подробную информацию о мероприятии можно найти на сайте www.bakuenergyforum.az, а также на официальных страницах в социальных сетях.