Potensial tərəfdaşlarla işgüzar danışıqlarda maraqlıyıq
Andrea Bellani, İtaliyanın "Tenaris" şirkətinin boru kəməri xidməti seqmentində regional satış meneceri (Xəzər, Qara dəniz):
Şirkətimiz dördüncü dəfədir ki, Bakıda keçirilən "Xəzər Neft və Qaz" beynəlxalq sərgisində iştirak edir, burada bir sıra neft-qaz şirkətləri ilə tərəfdaşlıq əlaqələrimiz var və düşünürük ki, yeni tərəfdaşlıqlar da yarana bilər.
Biz Azərbaycanda, Qazaxıstanda və Türkiyədə fəaliyyət göstəririk.
Azərbaycanda neft və qazın nəqli üçün lazım olan boruların və əlaqədar materialların tədarükü üçün tenderlərdə iştirak edirik.
Bizim ARDNŞ ("Ümid-Babək" layihəsi), "SOCAR AQS", Fransanın "Total" ("Abşeron" Xəzər layihəsi üzrə), İtaliyanın "Saipem" şirkəti ilə müqavilələrimiz olub.
Biz ARDNŞ-nin "Bulla-dəniz" layihəsinin, "Abşeron" (operator "Total") layihəsinin ikinci fazasının, "Qarabağ" (Operator "Equinor") layihəsinin icrasına kömək etmək istərdik və müvafiq danışıqlarda maraqlıyıq.
Sərgidə iştirak vacibdir, çünki bölgədəki əsas iştirakçılarla görüşləri təmin edir, yeni əlaqələrin qurulmasına kömək edir.
28-ci "Xəzər Neft və Qaz" sərgisinin təşkilindən razıyıq. Təklifimiz işgüzar əlaqələr sahəsini optimallaşdırmaq, genişləndirmək və yerli müştərilərlə görüşlər və söhbətlər üçün daha çox imkanların yaradılmasıdır.

We are interested in business talks with potential partners
Andrea Bellani, Regional Sales Manager (Caspian and Black Sea) in the Pipeline Services Segment of the Italian company Tenaris:
"This is the fourth time that our company is participating in the Caspian Oil & Gas International Exhibition in Baku; we have partnerships with several oil and gas companies here, and we think that new customers may also come.
We have operations in Azerbaijan, Kazakhstan, and Turkiye.
In Azerbaijan, we participate in tenders for the supply of pipes and related materials needed for oil and gas transportation.
We had contracts with SOCAR (Umid-Babek project), SOCAR AQS, French Total (on the Absheron Caspian project), and Italian Saipem.
We would like to participate in the implementation of SOCAR's Bulla Deniz project, the second phase of the Absheron project (operator - Total), and the Karabakh project (operator - Equinor), and we are interested in the corresponding negotiations.
Our participation in the exhibition is important as it ensures meetings with the main players in the region and helps to establish new contacts.
We are satisfied with the organization of the 28th Caspian Oil and Gas Exhibition. Our suggestion is to optimize the space for business contacts, expand it and create more opportunities for meetings and talks with local customers.