"NOV" Azərbaycanda tarixi ilə fəxr edir
150 ildən çoxdur ki, "NOV" qlobal enerji sənayesini gücləndirən, müştərilərimizə ətraf mühitə minimal təsir göstərərək bol enerji istehsal etməyə imkan verən yeniliklərin öncüsüdür. Enerji sənayesi neft yatağı əməliyyatlarının davamlı təkmilləşdirilməsi və enerji keçidinin daha dayanıqlı gələcəyə doğru irəliləməsi üçün səylərin təşviqi ilə bağlı dərin təcrübəmizdən və texnologiyamızdan asılıdır.
"NOV" şirkəti 20 ildən artıqdır ki, Azərbaycanın neft və qaz yataqlarının işlənməsi üçün texnologiyaları təmin edir. Yerli və beynəlxalq mühəndis və texniklərdən ibarət çox səriştəli komanda ilə qazma qurğusundan istehsal avadanlıqlarına qədər ən yaxşı qazma texnologiyasını Azərbaycana gətiririk. Qazma qurğusundan qazma sütunu və istehsala qədər "NOV" bütün prosesi səmərəli və təhlükəsiz idarə etmək üçün lazım olan texnologiyanı təmin edir.
Ən son texnologiyalardan istifadə edərək avtomatlaşdırma və rəqəmsallaşdırma yolu ilə insanlara zərər dəyməsinin qarşısını alırıq, sübut edilmiş texnologiyalarımız tələb olunan performansı göstərir.
Bizim üçün Xəzər regionu neft-qaz bazarının inkişafı üçün əsas regionlardan biridir. Biz Azərbaycandakı tariximizlə fəxr edirik və "Caspian Oil and Gas 2023" sərgisində texnologiyalarımızdan bir neçəsini nümayiş etdirmək imkanından məmnunuq.

Компания "NOV" гордится своей историей в Азербайджане
Клаус Майер, вице-президент по решениям заканчивания и добычи, подразделение глобальных клиентов NOV
Более 150 лет компания "NOV" является первопроходцем в области инноваций, которые расширяют возможности мировой энергетической промышленности, позволяя нашим клиентам безопасно получать изобилие энергии при минимальном воздействии на окружающую среду. Энергетическая отрасль зависит от нашего глубокого опыта и технологий, позволяющих постоянно совершенствовать нефтепромысловые операции и содействовать усилиям по переходу энергетики к более устойчивому будущему.
Уже более 20 лет компания "NOV" поставляет технологии для разработки азербайджанских нефтегазовых месторождений. Благодаря компетентной команде местных и зарубежных инженеров и техников мы поставляем в Азербайджан лучшие технологии бурения - от буровой установки до производственного оборудования. NOV предоставляет технологии, от буровой установки через бурильную колонну и до добычи, необходимые для эффективного и безопасного управления всем процессом. С помощью новейших технологий NOV мы выводим людей из-под удара путем автоматизации и цифровизации, а наши проверенные технологии обеспечивают необходимую производительность. Для нас Каспийский регион является одним из ключевых регионов для развития рынка нефти и газа. Компания "NOV" гордится своей историей в Азербайджане и рада возможности продемонстрировать некоторые из наших технологий на выставке "Caspian Oil and Gas 2023".