Müvafiq tərəfdaşlarla əlaqə qurmağı səbirsizliklə gözləyirəm
Kaspi regionunda biz həm milli neft şirkətlərinə, həm də beynəlxalq operatorlara OCTG boruları, magistral xətlər üçün borular və onlarla bağlı xidmətlər təklif edirik. Qazaxıstanın Aktau şəhərində yerləşən müəssisəmizdə borular və texniki avadanlıqlar üzrə reysbağlama (threading) işləri həyata keçirilir.
Azərbaycanda daha əvvəl bir sıra iri layihələr üçün məhsullarımızı təqdim etmişik. Məsələn, Abşeron yatağının birinci mərhələsində tələb olunan bütün borular İtaliyadakı Tenaris Dalmine zavodumuz tərəfindən təmin olunub. Qazaxıstanda isə NCOC-nin mürəkkəb texniki tələblərə malik layihələri üçün, o cümlədən, turş mühitə yüksək davamlılıq tələb edən 1BCME layihəsi üçün xüsusi məhsullar tədarük etmişik. Qaradənizdə isə Türkiyə Neft Şirkətinin Sakarya yatağının inkişafı üzrə 1-ci və 2-ci fazaları çərçivəsində One Line xidmət modelimiz vasitəsilə məhsullar təqdim etmişik.
Bu sərgidə 2018-ci ildən bəri iştirak edirik. Şəxsən mən bu tədbirdə ikinci dəfə iştirak edirəm və Kaspi regionunda boru satışları üzrə məsuliyyət daşıdığım müddətdə bu sərgi mənim üçün mühüm görüş nöqtəsinə çevrilib. Bu tədbir bizə əsas müştərilərimizlə səmimi  mühitdə ünsiyyət qurmaq, keçmiş əməkdaşlığı dəyərləndirmək və gələcək imkanları müzakirə etmək imkanı yaradır.
Sərgilər şəbəkələşmə üçün ən münasib vaxt və mühitlərdən biridir. Bu tədbirdə və onun gələcək buraxılışlarında əsas tərəfdaşlarımız və sektorun mühüm iştirakçıları ilə əlaqələrimizi daha da möhkəmləndirməyi hədəfləyirik. SOCAR, BP, TOTAL və Türkiyə Neft Şirkətinin burada təmsil olunmasından məmnunuq və onları stendimizdə qarşılamağı səbirsizliklə gözləyirik. Ümid edirik ki, növbəti illərdə bu sərgidə daha çox regional şirkət iştirak edəcək.

Looking forward to networking with relevant stakeholders
In the Caspian region, we serve national oil companies and international operators through our products of OCTG & Line pipes, and related services. At our facility in Aktau where we do threading of casing and tubular products.
In Azerbaijan, we have previously supplied our products to key projects in the region, for example, Absheron Phase 1, where the entire line pipe requirement was supplied by our facility – Tenaris Dalmine in Italy. And in Kazakhstan, we have supplied very technically intensive products for NCOC’s projects, for example, 1BCME which had a very severe sour service requirement for line pipes. And in Black Sea, we have supplied Phase 1 and Phase 2 of Sakarya Field Development, a Turkish Petroleum project, through our One Line services model.
We have participated in this exhibition since 2018. It is personally my second involvement in this event since I took my role to handle sales of line pipes for the Caspian region. For me, this event is a very important moment to engage with our key customers in Azerbaijan and the region, where we can spend time together in a different setting and reflect on past work done and future opportunities.
An exhibition is a good time and place for networking. At this event and its follow-up editions, I would like to continue this engagement that we have with our key customers and relevant stakeholders that are present here. We are delighted to see SOCAR, BP, TOTAL, and Turkish Petroleum here. We are looking forward to hosting them at our booth. I hope to see more of such regional companies at this exhibition and in future editions of this event.