Müştərilərlə Görüş və Rəqiblərə Nəzarət
Interpipe, neft və qaz sənayesi, maşınqayırma, tikinti və yanğınsöndürmə sistemləri üçün peşəkar boru həlləri təqdim edir. Şirkət bir çox bölgədə fəaliyyət göstərir, o cümlədən artıq 20 ildən çoxdur ki, Azərbaycanda fəaliyyət göstərir.
Şirkətimizin innovativ məhsulları arasında premium və yarı-premium metal mötərizəli və qaz sızdırmaz qoşulma bağlantıları da daxil olmaqla, OCTG boruları üçün olan yeniliklər mövcuddur. Biz burada, Azərbaycanda yalnız neft çıxaran deyil, həm də qaz istehsal edən bir ölkəyə çevrilən dövrdə olmaqdan çox məmnunuq, xüsusilə Şah-Dəniz 2 yatağının inkişafı ilə əlaqədar. Məhsullarımız yerli bazarın yüksək tələblərinə cavab verir, etibarlılıq, təhlükəsizlik və keyfiyyət baxımından yerli standartlara uyğundur.
Bu sərgi, köhnə tərəfdaşlarla görüşlər üçün əla bir fürsət təqdim edir. Bu il, iştirakçılarla görüş vaxtlarını onlayn olaraq rezervasiya etmək imkanı da yaranıb. Bu, yeni və potensial olaraq çox faydalı bir xüsusiyyətdir, amma hələ ki, sərgidə iştirak edən şirkətlər arasında geniş şəkildə istifadə olunmur. Biz artıq bir siyahı hazırlamışıq və bir neçə şirkətlə görüşlər təyin etmişik. Daha sonra sərgidə yeni bizneslər tapmaq üçün gəzəcəyik. Bir çoxları bizim rəqiblərimizdir, amma dedikləri kimi, onlara da diqqət yetirmək lazımdır.
Bu yubiley sərgisinə davamlı artım, genişlənmə və inkişaf arzulayırıq. O, regionda əsas ixtisaslaşmış tədbir olaraq qalır və heç də təsadüfi deyil ki, hər il bu tədbirə ölkə prezidenti də qatılır.

Meeting with clients and keeping competitors in sight
Interpipe offers expert pipe solutions for oil & gas industry, mechanical engineering, construction and firefighting systems. The company operates across many regions, including Azerbaijan where we have been present for over 20 years already. Our innovative products include premium and semi-premium metal threaded and gas tight coupled connections for OCTG pipes. We are glad to be here at a time when Azerbaijan is becoming not only an oil-extracting, but also a gas-producing country, with the ShahDeniz 2 field development. Our products meet the local high requirements in terms of reliability, safety, and quality.
This exhibition is a great venue for meeting with old partners and this year there is even an option to online reserve a meeting time slot with other exhibitors. It is a new and potentially highly beneficial feature not widely exploited by the exhibiting companies yet. We have drafted a list and negotiated meetings with several companies, and we will later walk around the exposition to meet some of the new businesses we have noticed here. Many are our competitors, but they too, should be kept in sight, as they say.
We wish this anniversary exhibition stable growth, expansion, and development. It is a key specialized event in the region, not without reason attended every year by the president of the country.