“Kolin Construction” şirkəti: qlobal iqtisadiyyata töhfə
Baş ofisi Ankarada yerləşən şirkət qlobal nəhənglər arasında Türkiyənin dünya lideri brendi kimi seçilir. 50 illik təcrübəyə malik şirkətimiz Türkiyə inşaat sənayesinin regionda etibarlı sütunu hesab olunur. “Kolin Construction” Liviyadan Azərbaycana və Uqandaya qədər irimiqyaslı nəqliyyat və investisiya layihələrini həyata keçirməklə qlobal iqtisadiyyata töhfə verir. Şirkətin Azərbaycan, Liviya, Oman, Polşa, Əlcəzair, Səudiyyə Ərəbistanı və Küveytdə xarici ofisləri fəaliyyət göstərir. Eyni zamanda, yüksək sürətli gəmilərdə iş təcrübəsi bizim üçün çox vacibdir.
Azərbaycanda 20 illik təcrübə, eləcə də “Kolin” şirkətinin tikinti fəaliyyəti çərçivəsində icra edilən çoxsaylı sənaye enerji layihələri sayəsində biz bir daha əmin olduq ki, bərpa olunan enerji və enerji təhlükəsizliyinə həsr olunmuş bir çox layihələrdə iştirak etmək istəyirik.
Bu gün “Xəzər Neft və Qaz” sərgisində biz öz təcrübəmizi bölüşürük. Bundan əlavə, Bakı Enerji Həftəsi zamanı, eləcə də forumda və birbaşa sərgidə bir çox planları həyata keçirmək, bir çox ekspertlər, yerli və beynəlxalq şirkətlərin nümayəndələri ilə danışıqlar aparmaq imkanımız oldu. Bildiyiniz kimi, bu il qlobal COP-29 konfransı Azərbaycanda keçiriləcək. Bu, sözügedən sahənin inkişafı baxımından çox mühüm addımdır.
Biz Azərbaycanda keçirilən və bir çox yüksək səviyyəli sərgini özündə birləşdirən Bakı Enerji Həftəsinin nə dərəcədə strateji əhəmiyyətli hadisə olduğunu bilirik. Sərginin iki günü ərzində biz axtardığımızı artıq tapa bilmişik. Üçüncü günün də eyni dərəcədə uğurlu olacağına ümid edirik.

Kolin Construction: contribution to the world economy
The company, based in Ankara, is distinguished as Turkey's leading global brand among international giants. With 50 years of experience, our company is recognised as a dependable cornerstone of the Turkish construction sector in the region. Kolin Construction plays a vital role in the global economy by executing extensive transportation and investment projects spanning from Algeria, Azerbaijan, Kuwait, Libya, Oman, Poland, Saudi Arabia to Uganda. The company maintains overseas offices in these countries. Furthermore, expertise in high-speed vessels holds great significance for us.
With twenty years of experience in Azerbaijan, along with involvement in various industrial energy projects through Kolin Construction's operations, we are once more determined to engage in numerous projects focused on renewable energy and energy security.
Today at the Caspian Oil and Gas exhibition, we are sharing our experiences. Additionally, during Baku Energy Week, including the forum and the exhibition itself, we had the opportunity to implement many plans and negotiate with numerous experts and representatives from local and international companies. As you know, this year the global conference COP-29 will be held in Azerbaijan, which is a significant step in the development of this field.
We acknowledge the strategic importance of Baku Energy Week in Azerbaijan, which hosts a high-level exhibition. Within just two days of the exhibition, we have already achieved our objectives. We hope that the third day will be equally fruitful.