“Kolin Construction” şirkəti: qlobal iqtisadiyyata töhfə
Baş ofisi Ankarada yerləşən şirkət qlobal nəhənglər arasında Türkiyənin dünya lideri brendi kimi seçilir. 50 illik təcrübəyə malik şirkətimiz Türkiyə inşaat sənayesinin regionda etibarlı sütunu hesab olunur. “Kolin Construction” Liviyadan Azərbaycana və Uqandaya qədər irimiqyaslı nəqliyyat və investisiya layihələrini həyata keçirməklə qlobal iqtisadiyyata töhfə verir. Şirkətin Azərbaycan, Liviya, Oman, Polşa, Əlcəzair, Səudiyyə Ərəbistanı və Küveytdə xarici ofisləri fəaliyyət göstərir. Eyni zamanda, yüksək sürətli gəmilərdə iş təcrübəsi bizim üçün çox vacibdir.
Azərbaycanda 20 illik təcrübə, eləcə də “Kolin” şirkətinin tikinti fəaliyyəti çərçivəsində icra edilən çoxsaylı sənaye enerji layihələri sayəsində biz bir daha əmin olduq ki, bərpa olunan enerji və enerji təhlükəsizliyinə həsr olunmuş bir çox layihələrdə iştirak etmək istəyirik.
Bu gün “Xəzər Neft və Qaz” sərgisində biz öz təcrübəmizi bölüşürük. Bundan əlavə, Bakı Enerji Həftəsi zamanı, eləcə də forumda və birbaşa sərgidə bir çox planları həyata keçirmək, bir çox ekspertlər, yerli və beynəlxalq şirkətlərin nümayəndələri ilə danışıqlar aparmaq imkanımız oldu. Bildiyiniz kimi, bu il qlobal COP-29 konfransı Azərbaycanda keçiriləcək. Bu, sözügedən sahənin inkişafı baxımından çox mühüm addımdır.
Biz Azərbaycanda keçirilən və bir çox yüksək səviyyəli sərgini özündə birləşdirən Bakı Enerji Həftəsinin nə dərəcədə strateji əhəmiyyətli hadisə olduğunu bilirik. Sərginin iki günü ərzində biz axtardığımızı artıq tapa bilmişik. Üçüncü günün də eyni dərəcədə uğurlu olacağına ümid edirik.

Компания Kolin Construction: вклад в мировую экономику
Компания со штаб-квартирой в Анкаре выделяется как глобальный ведущий бренд Турции среди мировых гигантов. Наша компания имеет 50-летний опыт и считается надежной опорой турецкой строительной индустрии в регионе. Компания Kolin Construction вносит вклад в мировую экономику, реализуя масштабные транспортные и инвестиционные проекты от Ливии до Азербайджана и Уганды. Компания имеет зарубежные офисы в Азербайджане, Ливии, Омане, Польше, Алжире, Саудовской Аравии и Кувейте. В то же время для нас очень важен опыт работы на быстроходных судах.
Благодаря двадцатилетнему опыту работы в Азербайджане, а также многочисленным промышленным энергетическим проектам в рамках строительной деятельности Kolin, мы снова убедились, что хотим участвовать во многих проектах, посвящённых возобновляемой энергии и энергетической безопасности.
Сегодня на выставке «Нефть и Газ Каспия» мы делимся нашим опытом. Кроме того, в ходе Бакинской энергетической недели, а также на форуме и непосредственно на выставке у нас была возможность воплотить в жизнь множество планов, провести переговоры с множеством экспертов и представителями местных и международных компаний. Как известно, в этом году глобальная конференция СОР-29 будет проходить в Азербайджане. Это очень важный шаг в развитии данной сферы.
Мы осознаем, насколько стратегическим событием является Бакинская энергетическая неделя в Азербайджане, в ходе которой проводится выставка высокого уровня. За два дня выставки нам удалось уже найти то, что мы искали. Надеемся, что третий день пройдёт также успешно.