“Düşünürəm ki, sərgi bizim üçün uğurlu keçdi”
Niderlandın “Mokveld” şirkəti neft-qaz sənayesi üçün siyirməli armatur istehsalçısıdır. Avropanın ən köklü şirkətlərindən biri olaraq 100 ildən artıqdır ki, dünyanın karbohidrogen bazarlarına xüsusi avadanlıqlar tədarük edirik. Təkliflərə qoruyucu sistemlər üçün klapanlar, tənzimləyici armaturlar, sualtı klapanlar və s. daxildir.
“Caspian Oil&Gas” sərgisində biz yerli iqlimi, təbiəti və relyef şəraitini nəzərə almaqla Azərbaycanda neft-qaz hasilatı üçün uyğunlaşdırılmış avadanlıqları təqdim edirik. Biz 20 ilə yaxındır ki, bu bazarda iştirak edirik və məhsullarımız burada yaxşı tanınır. “Mokveld” şirkətinin istehsal etdiyi siyirməli klapanlar unikal, etibarlı, yüksək keyfiyyətli və uzunömürlüdür.
Biz bir çox sərgilərdə iştirak edirik. Hesab edirik ki, hər bir sərginin effekti əldə olunan nəticələrə görə qiymətləndirilməlidir. Əvvəllər şirkət nümayəndələrimiz bir neçə dəfə Bakıda keçirilən sərgilərdə olublar. Bu il öz stendimizlə iştirak etmək qərarına gəldik. Mahiyyət etibarı ilə, sərgi potensial müştərilərin və biznes tərəfdaşlarının bir araya gəldiyi, qarşılıqlı anlaşmalar əldə etdiyi və yeni əlaqələr qurduğu çoxşaxəli netvorkinq tədbiridir. Düşünürəm ki, sərgi bizim üçün uğurlu keçdi. Mövcud əlaqələr möhkəmləndirildi, yeni əlaqələr isə müzakirə olundu. Konkret nəticələri isə daha sonra təhlil edəcəyik.

Считаю, что выставка прошла для нас успешно
Голландская компания Mokveld – производитель аксиальной арматуры для нефтегазовой отрасли. Одна из старейших европейских компаний более ста лет поставляет на углеводородные рынки всего мира специализированное оборудование для критических областей применения. В числе предложений – клапаны для систем защиты, регулирующая арматура, подводные клапаны и др.
На выставке Caspian Oil&Gas мы представляем оборудование, адаптированное для добычи нефти и газа в Азербайджане, с учетом местных климатических, природных и рельефных условий. Мы присутствуем на этом рынке около двадцати лет и наша продукция здесь хорошо известна. Аксиальные клапаны компании Mokveld уникальны, надежны, высококачественны и отличаются долгим сроком действия.
Мы являемся участниками многих выставок и считаем, что эффект каждой выставки надо оценивать соответственно достигнутым результатам. Ранее представители компании несколько раз посещали выставки в Баку. В этом году решили выставляться с собственным стендом. По сути, выставка это многогранный нетворкинг, где потенциальные заказчики и деловые партнеры пересекаются друг с другом, встречая взаимопонимание, налаживают новые связи. Считаю, что выставка прошла для нас успешно. Имеющиеся связи закреплены, новые обсуждены, более конкретные итоги будем анализировать позже.