Mən ABŞ-ın NOV şirkətinin Atırau şəhərində yerləşən Qazaxıstanın filialını təmsil edirəm.
Şirkətimizin 150-dən çox yaşı var. Baş qərargahı Texas ştatının Hyuston şəhərində yerləşir. Biz dünyanın 66 ölkəsində təmsil olunuruq. Azərbaycanda bizim “NOV Azərbaycan” adlı bölməmiz fəaliyyət göstərir. Bu illər ərzində şirkətimizdə 200-ə yaxın işçi çalışıb. Biz Böyük Britaniyanın BP, Azərbaycanın SOCAR və digər yerli şirkətlərlə əməkdaşlıq edirik.
Hər il “Caspian Oil&Gas” sərgisi çərçivəsində biz öz avadanlıqlarımızı nümayiş etdiririk. Bu il biz neft hasilatı prosesində quyuların qazılması üçün istifadə edilən qazma baltalarını təqdim edirik. Biz həmçinin boru birləşdiriciləri istehsal edirik. Şirkətimiz həm də qazma qurğuları ilə tanınır, habelə quyuların işlənməsi üçün lazımi avadanlıqlara və texnologiyaya malikdir.
Sərgidə özümüzü tanıtmaq, insanlarla tanış olmaq, avadanlıqlarımızı təqdim etmək, xidmətlərimizi təklif etmək və ən son texnologiyalar haqqında məlumat almaq məqsədilə iştirak etdik. Potensial müştərilər və tərəfdaşlarla əlaqələr qurmaq, təcrübə və fikir mübadiləsi aparmaq vacibdir. Sərgidə hər il iştirak etməyimiz onun inkişafımıza və peşəkar məqsədlərə çatmağımıza müsbət təsir etdiyini bir daha təsdiqləyir.
Növbəti il də fəal iştirak etməyi planlaşdırırıq. Hesab edirəm ki, bu cür sərgilər netvorkinq platforması kimi çox vacibdir. İnsanlar canlı ünsiyyət qurur, əlaqə saxlayır və bunun sayəsində bizneslərini inkişaf etdirir və təkmilləşirlər. Canlı əlaqə həmişə ən yaxşı ünsiyyət vasitəsi olub və olacaq. Ona görə də belə sərgilərin təşkili zəruridir.

Caspian Oil&Gas – достойная площадка для нетворкинга
Наша компания американская. Ей более 150 лет. Штаб-квартира находится в Хьюстоне, штат Техас. Мы представлены в 66 странах по всему миру. В Азербайджане имеем подразделение, которое называется NOV Азербайджан. На протяжении многих лет в нашей компании задействовано около 200 работников. Мы сотрудничаем с Socar c BP и другими местными компаниями.
Ежегодно в рамках работы выставки Caspian Oil&Gas мы демонстрируем своё оборудование. В этом году представляем долота для бурения скважин в процессе добычи нефти. В том числе производим коннекторы для труб. Также наша компания известна своими буровыми установками, обладает необходимым оборудованием и технологией закачивания скважин.
Мы приняли участие в выставке для того, чтобы заявить о себе, познакомиться с людьми, представить свое оборудование, предложить свои услуги и получить информацию о новейших технологиях. Важно наладить контакт с потенциальными клиентами и партнерами, обменяться опытом и идеями. Наше ежегодное участие – подтверждение тому, что выставка помогает развиваться ещё больше и оказывает положительное влияние на достижение профессиональных целей.
В следующем году также планируем активное участие. Я считаю, что такие выставки очень важны в качестве площадки для нетворкинга. Люди общаются вживую, обмениваются контактами и благодаря этому, развивают свой бизнес и совершенствуются. Живой контакт, всегда был и будет лучшим способом коммуникации. Поэтому организация таких выставок необходима.