"Caspian Energy Club" - biznes əlaqələri üçün beynəlxalq platforma
2023-cü il Azərbaycanın müasir tarixində əhəmiyyətli bir ildir. 2023-cü ildə ölkənin neft strategiyasının banisi olan ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyi qeyd olunur və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev 2023-cü ilin ölkədə "Heydər Əliyev ili" elan edilməsi haqqında fərman imzalayıb.
Artıq 30 ildir ki, "Caspian Oil & Gas" dünyanın hər yerindən çox sayda iştirakçıları birləşdirən, ölkə iqtisadiyyatının dinamik inkişafına töhfə verən, uğurlu danışıqların fəal aparılması və biznes əlaqələrinin qurulması üçün çoxlu ilkin şərtlər yaradan unikal platformadır. Bu layihə Xəzər-Qara dəniz regionunun neft-qaz sahəsində əsas hadisədir.
Sərgi ərəfəsində "Caspian Energy Club"un dəstəyi ilə nəşr olunan və ulu öndər Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr olunmuş "Caspian Energy" jurnalının növbəti buraxılışı işıq üzü görüb.
2002-ci ilin iyun ayında yaradılan 50 ölkədən 5000-dən çox şirkət və təşkilatı öz sıralarında birləşdirən "Caspian Energy Club" 20 ildən artıqdır ki, "Caspian Oil & Gas" sərgisinin fəal iştirakçısıdır.
Şüarımız "energy for business"dir. Enerjidən danışarkən biz "Caspian Energy Club"a daxil olan Xəzər-Qara dəniz və Baltik regionu biznesmenlərinin və şirkətlərinin enerjisini nəzərdə tuturuq.
Təşkilatımız Gürcüstan, Qazaxıstan, Özbəkistan, Türkiyə, Çexiya, Latviya, Polşada fəaliyyətini bərpa edib. İlin əvvəlindən etibarən Tbilisi, Praqa, İstanbul və Daşkənddə dörd böyük beynəlxalq "Caspian Energy Investment Forum"unu təşkil etmişik. Riqada foruma hazırlıq gedir.
Azərbaycanda keçirilən tədbirlərin formatlarının sayı da artıb. "CEO Breakfast", "Grand CEO Lunch", müxtəlif mövzularda "CEO meet up", biznes turları getdikcə daha çox biznes sahibləri və yüksək səviyyəli menecerləri cəlb edir, onlara həm yerli, həm də xarici şirkətlərlə keyfiyyətli əlaqələr yaratmağa imkan verir.
Bu yaxınlarda biz neft-qaz sektoru üçün əlaqə platforması olan "Caspian Energy Meet Up"ın fəaliyyətini bərpa etdik.
İyun ayında yeni "Azerbaijan Industry 4.4 Forum" formatına start veriləcək, onun əsas mövzusu sənayedə innovativ metodların tətbiqinin təşviqi olacaq. Bu formata uyğun tədbirlər hər ay Azərbaycanın bütün bölgələrində keçiriləcək.

Caspian Energy Club - международная платформа для бизнес-нетворкинга
2023 год является значимым в современной истории Азербайджана. В 2023 году отмечается 100-летие со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева, являющегося основоположником нефтяной стратегии страны, и Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев подписал Указ об объявлении 2023 года в стране «Годом Гейдара Алиева».
Вот уже 30 лет Caspian Oil & Gas является уникальной площадкой, которая объединяет множество участников со всего мира, способствует динамичному развитию экономики страны, создает массу предпосылок для активного проведения успешных переговоров и налаживания бизнес-контактов. Данный проект является ключевым событием в нефтегазовой отрасли каспийско-черноморского региона.
В преддверии выставки вышел в свет очередной выпуск журнала Caspian Energy, издаваемого при поддержке Caspian Energy Club, посвященный 100-летию Великого лидера Гейдара Алиева.
Caspian Energy Club, объединяющий в своих рядах более 5000 компаний и организаций из 50 стран мира, созданный в июне 2002 года, на протяжении свыше 20 лет является активным участником Caspian Oil & Gas.
Наш слоган - “energy for business”. И говоря про энергию, мы имеем в виду энергию бизнесменов и компаний каспийского-черноморского и балтийского региона входящих в Caspian Energy Club.
Наша организация возобновила свою деятельность в Грузии, Казахстане, Узбекистане, Турции, Чехии, Латвии, Польше. С начала года нами уже организованы четыре крупных международных Caspian Energy Investment Forum в Тбилиси, Праге, Стамбуле и Ташкенте. Идет подготовка к форуму в Риге.
Увеличилось и число форматов мероприятий, проводимых в Азербайджане. CEO Breakfast, Grand CEO Lunch, CEO Meet Up на различные темы, бизнес-туры вовлекают все больше владельцев бизнеса и топ-менеджеров, позволяя им выстраивать качественный нетворкинг как с местным, так и с зарубежным бизнесом.
Недавно мы возобновили деятельность Caspian Energy Meet Up, который является нетворкинговой площадкой для нефтегазового сектора.
В июне стартует новый формат Azerbaijan Industry 4.4 Forum, основной темой которого будет продвижение применения инновативных методов в промышленности. Мероприятия этого формата будут проводиться ежемесячно во всех регионах Азербайджана.