Burada çoxlu sayda təchizatçı cəmləşib
Mən təchizat zəncirinin idarə edilməsi və satınalma xidmətləri sahəsində qlobal oyunçu olan “Sofcon Group”u təmsil edirəm. Şirkət 2017-ci ildə Çexiyada təsis edilib, daha sonra Azərbaycan, Gürcüstan, Türkiyə və Çində yerləşən filialları sayəsində beynəlxalq təmsilçiliyini genişləndirib. Bu, bizə təchizatçıların və müştərilərin qlobal şəbəkəsini inkişaf etdirməyə, onlara geniş çeşiddə məhsullara və xidmətlərə sadələşdirilmiş çıxış təklif etməyə imkan verdi.
“Sofcon Group” geniş çeşiddə sənaye ehtiyat hissələri, mühərriklər, turbinlər, filtrlər, kabellər və s. təqdim edir. Xidmətlərimiz dənizçilik, metallurgiya, telekommunikasiya, neft və qaz daxil olmaqla müxtəlif sənaye sahələrini əhatə edir.
Mən hər il “Xəzər Neft və Qaz” sərgisini ziyarət edirəm. Bu sərgi müştərilərimizin ehtiyac duyduğu çoxlu sayda təchizatçını eyni məkanda cəmləşdirib. Gələcəkdə əməkdaşlıq edəcəyimiz şirkətlərlə artıq görüşmüşük. Bunlar Bakı Gəmiqayırma Zavodu, ən böyük neft-servis şirkəti olan “Schlumberger”, SOCAR-ın bəzi törəmə şirkətləri, həmçinin “Ural Steel” metallurgiya kombinatı və “Tagil Steel” ticarət və istehsal müəssisəsi.
“Xəzər Neft və Qaz” sayəsində biz vendor bazamızı genişləndiririk və xidmətlərimizi təklif edə biləcəyimiz müştərilər tapmağa çalışırıq.

A significant number of suppliers are gathered here.
I represent Sofcon Group, a prominent global entity in supply chain management and procurement services. Our company was founded in 2017 in the Czech Republic and has since broadened its global footprint by establishing branches in Azerbaijan, China, Georgia, and Türkiye. This strategic expansion has empowered us to cultivate a vast network of suppliers and clients worldwide, providing them with streamlined access to a diverse array of products and services.
Sofcon Group provides a wide range of industrial spare parts, including motors, turbines, filters, and cables. Our services extend to various industries, including marine, metallurgy, telecommunications, and oil and gas.
I attend the Caspian Oil and Gas exhibition every year. A significant number of suppliers essential to our clients are gathered here on one platform. During the exhibition, we have already established connections with companies that we plan to collaborate with in the future. These include the Baku Shipbuilding and Ship Repair Plant, the prominent oil service company “Schlumberger”, various subsidiaries of SOCAR, as well as the “Ural Steel” metallurgical plant and the “Tagil Steel” trading and manufacturing enterprise.
Thanks to the Caspian Oil & Gas exhibition, we are expanding our vendor base and actively seeking potential clients to whom we can offer our services.