100-dən çox planlaşdırılmış B2B görüşümüz var
Svetlana Fidarova, Rusiya İxrac Mərkəzinin (REC) konqres və sərgi tədbirlərinin, eləcə də, biznes məsələlərinin idarə olunması üzrə baş ekspert:
Rusiya İxrac Mərkəzi (REC) ASC  qeyri-resurs ixracını dəstəkləyən və Rusiya ixracatçılarını geniş spektrli maliyyə və qeyri-maliyyə dəstək tədbirləri ilə təmin edən şirkətlər qrupunu birləşdirən dövlət qurumudur.
“Made in Russia” milli sərgisi pandemiya ilə əlaqədar məhdudiyyətlərin aradan qaldırılmasından iki il sonra üçüncü dəfə Azərbaycandakı sərgidə açılıb.
Bu il milli kollektiv sərgidə neft-qaz sənayesində fəaliyyət göstərən Rusiyanın 20 ixrac şirkəti iştirak edir və onların demək olar ki, yarısı sərginin debütantıdır.
Əvvəlcədən B2B formatında yüzdən çox görüşün keçirilməsi nəzərdə tutulub və neft-qaz sərgisinin ilk günündə iyirmidən çox işgüzar danışıqlar aparılıb.
SOCAR və onun törəmə şirkətləri ilə əməkdaşlıq imkanları böyük maraq doğurur. Biz böyük müqavilələr bağlayacağımıza və ixrac potensialımızı artıracağımıza ümid edirik.
Rusiya şirkətləri Azərbaycan tərəfinə yüksək keyfiyyətli neft-mədən xidmətləri, logistika sahəsində layihələr, eləcə də keyfiyyətinə görə Qərbdəki analoqlarından geri qalmayan, lakin qiymət baxımından daha cəlbedici məhsullar təklif edə bilər.
Rusiya Federasiyası ətrafında yaranmış çətin geosiyasi vəziyyət Azərbaycan şirkətlərinin Rusiya Federasiyasında, Rusiya şirkətlərinin isə Azərbaycanda biznesinin ixtisarına gətirib çıxarmadı və biz Bakıda keçirilən neft-qaz sərgi və konfransının nəticələrinə əsaslanaraq uğurların qazanılacağına ümid edirik.

We have over 100 B2B meetings scheduled
Svetlana Fidarova, senior expert on administration of congress and exhibition events and business missions of the Russian Export Centre (REC):
JSC “Russian Export Centre” (REC) is a state institution for support of non-resource export, consolidating a group of companies that provide Russian exporters with a wide range of financial and non-financial support measures.
The national exposition "Made in Russia" has opened at the exhibition in Azerbaijan for the third time, two years after the restrictions due to the pandemic were lifted.
This year, 20 Russian exporting companies operating in the oil and gas industry are taking part in the joint national exposition, and almost half of them are debutants of the exhibition.
More than a hundred meetings in B2B format were scheduled in advance, and more than twenty business negotiations took place on the first day of the oil and gas exhibition.
The possibility of establishing cooperation with SOCAR and its subsidiaries is of great interest. We hope to conclude large contracts and increase our export potential.
Russian companies can offer the Azerbaijani side high-quality oilfield services, projects in the field of logistics, as well as the products that are not inferior to western counterparts in terms of quality, but at more attractive  prices.
The difficult geopolitical situation around the Russian Federation did not lead to the curtailment of the business of Azerbaijani companies in Russia and Russian companies in Azerbaijan, and we hope for success based on the results of oil and gas exhibition and conference in Baku.