Medinex tibb sahəsində müasir inkişafları uğurla əks etdirir
-Mənim fəaliyyətim pulmonologiya ilə bağlıdır, ona görə də bu sərgi mənim üçün böyük peşəkar maraq kəsb edir. Medinex sərgisini artıq neçə ildir ki, ziyarət edirəm və hər dəfə bu sərgiyə tibbi sahədə çoxlu yeniliklər əldə edəcəyimə əmin olaraq gəlirəm. Bu dəfə də aktual olan bu tədbiri uğurla ziyarət etdim.
Sevindirici haldır ki, sərgiyə müxtəlif ölkələrdən qonaqlar gəlib və iştirakçılar müasir innovasiyalar, bazarın yeni məhsullarını təqdim edir, ziyarətçilərin istənilən suallarına cavab verməyə hazırdırlar. Onların arasında həkimlər, təcrübəli mütəxəssislər, kimyaçılar, mühəndislər, sahibkarlar var.
Sərgini ziyarət etməkdə əsas məqsədim yeni iştirakçılar və onların tibb dünyasındakı mövqeyi ilə tanış olmaqdır. Burada postsovet məkanını və yaxın xarici ölkələri təmsil edən nümayəndələri görürəm. Bundan əlavə, ərəb və Çin iştirakçılarının fəallığı və geniş təklifləri məni xüsusilə təsirləndirdi.
İstənilən inkişaf daim modernləşmə və texnoloji yeniliklərlə bağlıdır. Medinex isə bu sahədə müasir tərəqqini uğurla əks etdirir. Biz trendlərdən geri qalmamalı, inkişaf etmiş ölkələrlə ayaqlaşmalıyıq. Buna görə də sərgimizin daha çox ziyarətçi, daha zəngin proqram, daha çox iştirakçı və stendlərlə daha geniş miqyasda keçirilməsini arzulamaq tamamilə təbiidir.

Medinex Successfully Reflects Modern Progress in the Field of Medicine
My work is related to pulmonology, so this exhibition is of significant professional interest to me. I have been visiting Medinex for several consecutive years, and each time I attend with the confidence that I will gain valuable updates in the medical field. This year’s visit has once again proven to be beneficial.
It is encouraging to see guests from different countries, as well as exhibitors presenting modern innovations, showcasing new products on the market, and being ready to answer any questions from visitors. Among them are doctors, experienced specialists, chemists, engineers, and entrepreneurs.
The main purpose of my visit is to learn more about the new participants and their place in the medical world. I see representatives from the post-Soviet region and neighbouring countries. In addition, the activity and extensive offerings of participants from Arab countries and China are truly impressive.
Any progress is linked to constant modernisation and technological innovation — and Medinex successfully reflects the current advancements in this area.
We must stay in the trend and keep pace with developed countries. Therefore, it is natural to want this exhibition to grow even further — with more visitors, a richer programme, more participants, and a wider range of stands.