İlham Əliyev Bakı Enerji Həftəsi çərçivəsində 28-ci Beynəlxalq Xəzər Neft və Qaz Sərgisinin rəsmi açılış mərasimində iştirak edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev mayın 31-də Bakı Ekspo Mərkəzində Bakı Enerji Həftəsi çərçivəsində 28-ci Beynəlxalq Xəzər Neft və Qaz - “Caspian Oil&Gas” və 11-ci Xəzər Beynəlxalq Energetika və Yaşıl Enerji - “Caspian Power” sərgilərinin açılışında iştirak edib.
Böyük Britaniyanın “ICA Group” şirkətinin İdarə Heyətinin məsləhətçisi Rassel Teylor açılış mərasimində çıxış edərək tədbirin əhəmiyyətini vurğuladı.
Dövlətimizin başçısı tədbirdə çıxış etdi.
Sonra ABŞ Dövlət katibinin enerji ehtiyatları üzrə köməkçisi Cefri Pyatt Birləşmiş Ştatların Prezidenti Cozef Baydenin, Böyük Britaniya Baş nazirinin Azərbaycan üzrə ticarət elçisi Baronessa Emma Nikolson isə Birləşmiş Krallığın Baş naziri Rişi Sunakın Azərbaycan Prezidentinə məktublarını oxudular.
Daha sonra Avropa Komissiyasının enerji siyasəti strategiyası və koordinasiya üzrə direktoru xanım Kristina Lobillo Borrero çıxış etdi.
Çıxışlardan sonra dövlətimizin başçısı Bakı Enerji Həftəsi çərçivəsində 28-ci Beynəlxalq Xəzər Neft və Qaz - “Caspian Oil&Gas” və 11-ci Xəzər Beynəlxalq Energetika və Yaşıl Enerji - “Caspian Power” sərgiləri ilə tanış oldu.

Ilham Aliyev attended official opening ceremony of 28th International Caspian Oil & Gas Exhibition within the framework of the Baku Energy Week
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has attended the opening of the 28th International Caspian Oil & Gas Exhibition (Caspian Oil & Gas) and the 11th Caspian International Power and Green Energy Exhibition (Caspian Power) within the framework of the Baku Energy Week at the Baku Expo Center.
In his opening remarks, ICA Group Advisor Russell Taylor emphasized the importance of the event.
The head of state addressed the event.
Then, Assistant US Secretary of State for Energy Resources Geoffrey Pyatt and UK Prime Minister's Trade Envoy to Azerbaijan Baroness Emma Nicholson read out the letters of President of the United States of America Joseph Biden and UK Prime Minister Rishi Sunak addressed to the President of Azerbaijan, respectively.
Director for Energy Policy, Strategy and Coordination at the European Commission’s Directorate-General for Energy Christina Lobillo Borrero addressed the event.
Following the speeches, the head of state viewed the 28th International Caspian Oil & Gas Exhibition (Caspian Oil & Gas) and the 11th Caspian International Power and Green Energy Exhibition (Caspian Power) within the framework of the Baku Energy Week at the Baku Expo Center.